spor’a Ait Benzinlik Arazisi Davası Düştü

Giriş Tarihi: 15.7.2015 17:48 Güncelleme Tarihi: 16.7.2015 07:51
Bakgör İnşaat, spor Kulübü Derneği’ne ait çevre yolu Soğanlı Mahallesi’ndeki 9 dönümlük benzinlik ruhsatına sahip araziyle ilgili açtığı menfi tespit davasından feragat etti.
1. Asliye Ticaret Mahkemesi’nde görülen davanın duruşmasına tarafların avukatları katıldı. Duruşmada söz alan davacı vekili avukat Adem Baştürk, davadan feragat ettiklerini ifade ederek, "Tedbirin derhal kaldırılarak teminatın iadesine karar verilmesini talep ediyoruz" dedi.
Denizbank adına katılan avukat Neslihan Yılmaz da feragat gereğince işlem yapılarak davanın reddedilmesini isteyerek, "Teminatın iadesi talebine bir diyeceğimiz yoktur" dedi.
Mahkeme heyeti, avukatların beyanlarının ardından ihtiyati tedbirin kaldırılmasına hükmetti. Heyet, ihtiyati tedbir için davacı taraftan alınan teminatın kararın kesinleşmesi beklenmeksizin iadesine dair gerekçeli kararın tebliğini takip eden 15 gün içinde oybirliğiyle karar verildiğini bildirerek, davayı bitirdi.
Bakgör İnşaat, Bursaspor Kulübü Derneği’ne ait Yakın Çevre Yolu Soğanlı Bölgesindeki 9 dönüm büyüklüğündeki benzinlik ruhsatına sahip araziyi 2015 yılının ilk aylarında 30 milyon liraya almış ve taraflar arasında satış protokolü imzalanmıştı. Protokole göre Bakgör İnşaat Bursaspor’a 30 milyon liranın 6 milyon lirasını çek olarak vermiş, kalan 24 milyon liralık kısım için ise taraflar arazinin satışına engel bir durum olmadığına dair rapor çıktıktan sonra ödenmesini karlaştırmıştı.
Bakgör İnşaat protokole vazgeçme süresi olarak 15 günlük bir zaman dilimi ekletmiş, firma protokol imzalandıktan sonra araziyi satın almaktan vazgeçmiş ve Bursaspor’dan verdiği 6 milyonluk çeki geri istemişti. Bursaspor, 6 milyon liralık çeki kullanmış, Bakgör İnşaat’a da gerekli ödemeyi yapamamıştı. Firma bu sebeple hem Bursaspor’a hem de çeki tahsil eden bankaya 11 Mart 2015 tarihinde paranın geri ödenmesi için menfi tespit davası açmıştı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bursaspor’a Ait Benzinlik Arazisi Davası Düştü
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN