Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kitap Kurtlarına Nilüfer Kent Konseyi’nden Destek

Giriş Tarihi: 15.7.2015 11:48 Güncelleme Tarihi: 15.7.2015 17:11
Kitap Kurtlarına Nilüfer Kent Konseyi’nden Destek
Yaz aylarında günde bir saat site bahçesinde toplanarak hep birlikte kitap okuyan çocuklara Nilüfer Kent Konseyi’nden kitap desteği geldi.
Nilüfer’in Altınşehir Mahallesi’nde bulunan Taşkapı Sitesi’nin çocukları, okulların tatil olduğu yaz döneminde haftanın beş günü bir araya gelerek günde en az bir saat kitap okuyorlar. Sitenin bahçesinde bulunan kamelyayı kütüphaneye çeviren minikler, eve kapanıp bilgisayar başında zaman harcamaktansa, günün belirli saatlerinde bir araya gelerek kitap okumayı tercih ediyorlar. Nilüfer Kent Konseyi Başkanı Şazi Çavuşoğlu, Genel Sekreter Yardımcısı Elif Yuvayapan Soner, Çocuk Meclisi Kolaylaştırıcısı Özlem Polat, Altınşehir Mahalle Muhtarı Celal Boyoğlu ve Nilüfer Kent Konseyi Mahalle Komitesi Ofisi’nden Suna Acar, çocukları kitap okuma saatinde ziyaret ederek onlara destek oldular.
Çocukları toplayarak kitap okumaya teşvik eden site sakini Funda Akbaş, “4 yıldır yaz aylarında her gün birer saat kitap okuyoruz. Her hafta grup halinde çeşitli sosyal aktiviteler de yapıyoruz. Bu şekilde etkinlikler yaparak kitap okumayı teşvik edici hale getirmeye çalışıyoruz. Nilüfer Kent Konseyi’ne verdiği desteklerden dolayı teşekkür ediyorum. Umarım dört yıl boyunca gerçekleştirdiğimiz bu etkinlik tüm çocuklara örnek olur” açıklamasını yaptı.
Ziyarette Nilüfer Kent Konseyi Kolaylaştırıcısı Özlem Polat, miniklere çocuk meclisi hakkında bilgiler verdi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kitap Kurtlarına Nilüfer Kent Konseyi’nden Destek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN