Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Bıçak Şehrine Yakışır Sergi

Giriş Tarihi: 17.7.2015 09:48 Güncelleme Tarihi: 20.7.2015 09:01
’Bıçak şehri’ olarak bilinen ’da Tayyare Kültür Merkezi, Büyükşehir Belediyesi Bursa Bıçakçılar Derneği tarafından bu yıl beşincisi düzenlenen ’Bursa Bıçakları Tasarım Yarışması’nda dereceye giren ustaların eserlerine ev sahipliği yapıyor.
Bursa bıçağının dünya markası haline gelmesi maksadıyla Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen ’5. Bursa Bıçakları Tasarım Yarışması’nda dereceye giren eserler, Tayyare Kültür Merkezi’nin sergi salonunda vatandaşların beğenisine sunuldu.
69 kişinin 230 ürünle katıldığı yarışmada, ’mutfak ve kasap bıçağı’, ’kılıç’, ’hançer ve av bıçağı’, ’çakı’, ’testere’ ve ’döner-pastırma-börek bıçağı seti’ olmak üzere 6 kategorideki eserler, Bursalılar tarafından büyük ilgi görüyor. Toplam 120 bin TL para ödülünün dağıtıldığı yarışmada, mutfak ve kasap bıçağı kategorisinde Özgür Ulus, kılıç kategorisinde Erol Çetintaş, hançer ve av bıçağı kategorisinde Koray Orhan, çakı kategorisinde Refik Demirtaş, testere kategorisinde Kazım Güven birinci olurken, döner-pastırma-börek bıçağı seti kategorisinde Abdi Aydemir birinci oldu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bıçak Şehrine Yakışır Sergi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN