Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Modifiye ’nın Merkezi Oldu

Giriş Tarihi: 20.7.2015 11:18 Güncelleme Tarihi: 20.7.2015 16:55
Modifiye Bursa’nın Merkezi Oldu
Çocukluktan başlayan otomobil sevdası, gençlik yıllarında ateşlenir, ileriki yaşlarda ise aksiyon katarak motor ve egzoz sesinden içindeki adrenalin tutkusuyla hayata yayılır. Modifiye tutkusu Türkiye genelinde yayılırken, biranda kendisini merkez konumuna getirdi. 2009 yılında temeli atılıp 2012’de kurulan Clup Modifiye Bursa Derneği de, bu tutkuyu resmileştirirken, modifiye tutkusunu şenlik ve festival havasına sokuyor.
Clup Modifiye Bursa Derneği Başkanı Tolgahan Özer, yerel yönetimlere biraz kırgın olduklarını belirtirken, buna rağmen bu sevdadan vazgeçmeyeceklerinin altını çizerek modifiye araç tutkusunun bir sevda olduğunu söyledi. Özer, “Bursamızda potansiyel olarak bir hayli tutkunu olan modifiye araç ve motor sporunu sevenleri bir araya getirmek ve etkinlikler düzenlemek amacıyla 2009 yılında 10 arkadaşımızla beraber çıktığımız bu yolda 2012 yılında dernek olarak devam etmekteyiz. Modifiye araç ve motor sporu sevenleri derneğimize üye olmaya bekliyoruz. Sosyal paylaşım sitesindeki dernek sayfamızda ki sayı 100 bin kişiyi aşmış durumda. Elbette bu paylaşıma katılanların hepsi Bursa’dan değildi ama ulaştığımız bu sayı modifiye araç sevdalılarının azımsanmayacak bir kitle olduğunu gösteriyor” dedi.
MODİFİYE BİR TUTKUDUR
Modifiye kelimesinin toplumda yanlış anlaşıldığının altını çizen Özer, “Modifiye bir tutkudur. Ancak toplumda modifiye denildiğinde hemen ilk akla gelen egzoz motor ve müzik gürültü olarak ön yargılı yaklaşılıyor. Oysa modifiye bir aracın orijinalinin üzerinde yaptığımız en ufak bir değişiklik ile sizde modifiyeci oluyorsunuz. Arabanın camına film çektirmeniz, jantlarını değiştirmeniz, ses düzenine ilave etmeniz bile yeterli. Ama abartan arkadaşlarımız da var. Bu da toplumda bizlerin yanlış anlaşılmasına neden oluyor. Şehir merkezinde bizlerin bir araya gelmesi zaten mümkün değil. Ayrıca bizim talebimizde bu değil. Talebimiz kimseye rahatsızlık vermeyeceğimiz bir ortamda toplanabileceğimiz ve yarış faaliyetleri düzenleyebileceğimiz bir piste sahip olmak. Bu konuda 2011 yılında bin 200 imza toplayarak Büyükşehir Belediyesi’ne ilettik. Ama bugün itibari ile halen bir gelişme söz konusu değildir” diye konuştu.
“BURSA’YA YARIŞ PİSTİ İSTİYORUZ”
Derneğin etkinlikleri hakkında bilgi veren Clup Modifiye Bursa Derneği sekreteri Gökhan Temel ise, “Derneğimizin kurulduğu ilk günkü heyecanımızı koruyoruz. Modifiyeler bizim oyuncak arabalarımızdır. Araçlarımızda her zaman bir iyileştirme ve güzelleştirme çabalarımız olmaktadır. Özellikle genç jenerasyonun bu konudaki adrenalin coşkusunu anlayabiliyorum. Çünkü bizde bu yollardan geçtik. Mudanya’daki görsel şölenimizi, dernek olamadığımız için Mudanya Belediyesi sahiplendi. Bir sonraki 2014 yılında tamamen derneğimizin organizasyonu olan festival çok görkemliydi. 5 binin üzerindeki ziyaretçinin ve 500 civarında araçlı katılımcının olduğu festivalimiz, gerek dans şov gerekse araçların görselliği bakımından en ilgi gören etkinliğimizdi. Clup Modifiye Bursa artık temelleri sağlam atılmış ve gönül verenleri ile büyük bir aile. Bu aile Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe’den ısrarla istediği yarış pisti için seslerini artık duymasını istiyoruz” ifadelerini kullandı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Modifiye Bursa’nın Merkezi Oldu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN