Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Yenişehir’e Çifte Yatırım

Giriş Tarihi: 20.7.2015 11:08 Güncelleme Tarihi: 20.7.2015 16:55
Yenişehir’e Çifte Yatırım
Yenişehir’in Söylemiş Köyü’ne 32 milyon TL harcanarak kurulan ve kanalizasyon atıklarının arıtılarak çevreye temiz şekilde bırakılmasını sağlayacak tesisleri inceleyen Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, yine aynı bölgede yer alan su terfi istasyonuyla ilçede yaşanılan su kesintilerinin tarihe karışacağını bildirdi.
Başkan Altepe, Yenişehir’in Söylemiş Köyü’nde Büyükşehir Belediyesi tarafından yaptırılan yatırımları denetledi. Yenişehir Belediye Başkanı Süleyman Çelik ile Büyükşehir bürokratlarının da hazır bulunduğu denetlemede Başkan Altepe, ilk olarak 100 tonluk deposu 2 katına çıkartılan ve güvenlik tedbirleri artırılan su terfi istasyonunu inceledi. Bütünşehir uygulaması kapsamında ilçelerde tüm ihtiyaçları birer birer giderdiklerini belirten Başkan Altepe, bunlardan en önemlisinin de içme suyu olduğunu söyledi. Tüm ilçelere sağlıklı ve kaliteli içme suyu kazandırılmasının belediyenin önemli bir hizmet alanı olduğunu kaydeden Başkan Altepe, “Artık kırsalımız da bu tür hizmetleri alıyor. İlk etapta 256 kilometrekare olan mızın hizmet sınırı, 11 bin 690 kilometrekareye çıktı. Bu alanda bulunan tüm insanlarımıza sağlıklı içme suyunu ulaştırmak bizim görevimiz. Onun için yoğun bir faaliyet gösteriyoruz” dedi.
Başkan Altepe, diğer ilçelerde olduğu gibi Yenişehir’de de alt yapı yatırımlarına devam ettiklerini ifade etti. Söylemiş Köyü’nde bulunan su terfi istasyonunun bu kapsamda yenilendiğini, 100 ton kapasiteye sahip deponun 200 ton kapasiteye çıkartıldığını, üzerindeki tüm ekipmanları yenilenen tesisin çevresiyle birlikte güvenlikli hale getirildiğini kaydeden Başkan Altepe, “Düzenli su terfi istasyonunu gerçekleştirmiş olduk. Burada filtre edilip klorlanacak su, Subaşı Köyü’nden Yenişehir’e dağıtılmış olacak” diye konuştu.
32 MİLYON TL’LİK DEV TESİS
Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Yenişehir temasları kapsamında yine Söylemiş Köyü’nde yer alan ve 32 milyon TL’ye mal olan arıtma tesislerini de inceledi. 17 ilçede yaptıkları çalışmaların en önemlisinin alt yapıyla ilgili faaliyetler olduğunu dile getiren Başkan Altepe, eksikliklerin giderilmesi noktasında yoğun çaba gösterdiklerini ifade etti. Yenişehir’de inşa edilen ve ilçenin kanalizasyon atıklarını arıtarak temiz halde çevreye bırakılmasını sağlayan tesislerin bu kapsamda değerlendirilebileceğini söyleyen Başkan Altepe, “Günlük 7 bin ton kapasiteli arıtma tesisi, yaklaşık 100 bin nüfusa hizmet edecek. Şehrin tüm kanalizasyonu buraya bağlanıyor ve arıtılarak yan taraftaki dereye bırakılmış oluyor. Çevre kirliliğinin önüne geçilmiş oluyor. Kanalizasyon hatlarıyla birlikte yaklaşık 32 milyon TL’ye mal olan bir yatırım. Şimdiden hayırlı uğurlu olsun” şeklinde konuştu.
İnceleme gezisinde Başkan Altepe’ye eşlik eden Yenişehir Belediye Başkanı Süleyman Çelik ise, milyonlarca TL’ye mal olan iki yatırımın da dev nitelikte olduğunu hatırlattı. Yerel bütçeyle bu işleri çıkarmanın imkansız olduğunu dile getiren Çelik, ilçe halkından Söylemiş Köyü’ne gelmelerini ve sadece bu 2 tesisi yerinde görmelerini istedi. Çelik, “Şu aşamadan sonra Yenişehir bölgesinin çevreyi kirletmeyeceğini, ilçe halkının bir daha su kesintisi yaşamayacağını müjdeliyorum. İnşallah birkaç güne kadar tesisler resmen çalışmaya başlayacak” ifadelerini kullandı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yenişehir’e Çifte Yatırım
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN