Sağlık Çalışanlarına "Drama"tik Eğitim

Giriş Tarihi: 23.7.2015 13:38 Güncelleme Tarihi: 23.7.2015 17:05
Sağlık Çalışanlarına Dramatik Eğitim
İli Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği, sağlık çalışanlarına profesyonel drama tekniğiyle iletişim eğitimleri vermeye başladı.
Sağlık Bakanlığı tüm kamu hastanelerinde hasta ve yakınlarıyla iletişim kurma noktasından yaşanan sıkıntıların önüne geçme maksadıyla iletişim eğitimlerine başladı. Bu kapsamda Bursa Şevket Yılmaz Eğitim ve Araştırma Hastanesi konferans salonunda Duaçınarı Ağız ve Diş Sağlığı Merkezinde çalışan 100 personeline ilk eğitim verildi. Dr. Ramazan Işık tarafından sağlıklı iletişim kurma yöntemleri, sözlü ikna sanatı, kötü haber verme, zor hasta ve yakını ile baş etmek konusunda sunum yapıldı. Sağlık çalışanlarından oluşan ekipler, yaşadıkları iletişim hatalarını canlandırarak eğitime renk kattı.
Dr. Ramazan Işık, hasta ve yakınlarıyla iletişimin önemine dikkat çekerek eğitimin Bursa Kamu Hastaneleri Birliğine bağlı hastane çalışanlarına verileceğini ifade etti. Katılımcılar ise drama tekniğiyle yapılan eğitimden keyif aldıklarını belirterek bilgilerin kalıcı olduğunu söyledi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sağlık Çalışanlarına "Drama"tik Eğitim
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN