Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kardelen Kestane Şekeri Yalova’da Mağaza Açtı

Giriş Tarihi: 8.10.2015 13:38 Güncelleme Tarihi: 8.10.2015 13:47
Kardelen Kestane Şekeri Yalova’da Mağaza Açtı
İlka Şekerleme tarafından üretilen Kardelen Kestane Şekeri’nin 17. mağazası Yalova’nın Çiftlikköy ilçesinde açıldı. Mağazada Kardelen marka kestane şekerlerinin tüm çeşitleri satışa sunuldu.
’ya has lezzetlerden biri olan kestane şekeri üretiminde ve satışında son yıllarda büyük atılım yapan İlka Şekerleme, mağazalarına bir yenisini ekledi. Yalova Çiftlikköy’de açılan mağazada Kardelen markasıyla üretilen farklı ambalajlardaki kestane şekeri ve kestane pastası çeşitlerinin tamamı satışa sunuldu.
İlka Şekerleme Ticaret Müdürü Deniz Utku Özdemir, Yaylacık Mahallesi’ndeki modern tesislerinde ürettikleri kestane şekeri ve kestane pastası çeşitlerini yurtiçi ve Ortadoğu pazarında Kardelen markasıyla, Avrupa’da da Cardelion markasıyla satışa sunduklarını söyledi. Özdemir, Yaylacık markasıyla da ekonomik ürünler sattıklarını belirttiği açıklamasında, “Bursa’da 15, Bozüyük’teki 1 mağazamıza ilave olarak 17. mağazamızı Yalova’da açtık. Bunlara ilave olarak Cidde ve Mekke’de mağazalarımız var. Yine Bayilerimiz aracılığıyla açtığımız satış ofislerinde ürünlerimizi tüketicilerimizin beğenisine sunuyoruz. Özel konseptle açtığımız satış mağazalarımızı daha yaygınlaştırmak hedefindeyiz” dedi.
İlka Şekerleme Genel Müdürü Mümin Akgün de, 1995 yılında başladıkları kestane şekeri üretiminde hedeflerini yüksek tuttuklarını, böylece hem iç pazarda hem de dünya pazarında istikrarlı bir büyüme yakaladıklarını söyledi.
1997 yılında fabrikasyon üretime geçtiklerini ve modern bir kestane şekeri fabrikası kurduklarını belirten Mümin Akgün, üretime Kardelen markasıyla başladıklarını ve iç pazarda bayilik ağını bu markayla kurduklarını vurguladı. Bursa’dan başlayarak çevreye illere açıldıklarını belirten Akgün, “Markamıza uygun mağaza konseptleri geliştirdik. Dayanıklı ürünleri piyasaya sunduk ve ambalajlarımızı da güzelleştirdik. Kardelen markamız, özellikle iç pazarda büyük ilgi görüyor. Bu güvene layık olmak için yatırıma devam ediyoruz” dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kardelen Kestane Şekeri Yalova’da Mağaza Açtı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN