Sağlık-sen Genel Başkanı Memiş: "Sağlık Çalışanları Tükeniyor"

Giriş Tarihi: 10.3.2015 16:28 Güncelleme Tarihi: 12.3.2015 15:45
Sağlık-sen Genel Başkanı Memiş: Sağlık Çalışanları Tükeniyor
Memur-Sen Genel Başkan Yardımcısı ve Sağlık-Sen Genel Başkanı Metin Memiş, sağlık çalışanlarının şartlarından memnun olmadığını ifade ederek, "Sağlık çalışanları tükeniyor" dedi.
Sağlık-Sen Teşkilatını ziyaret eden Memur-Sen Genel Başkan Yardımcısı ve Sağlık-Sen Genel Başkanı Metin Memiş, Çankırı temsilcisi Tuna Dinç’ten teşkilat yapısıyla ilgili bilgiler aldı. Sağlık-Sen’in çalışmalarının ülkeye ve sağlık sektörüne önemli katkılar sunduğunu anlatan Memiş, "Sağlık dönüşümünün başladığı günden bugüne vatandaşlarımızın sağlığa erişimi 1.8’den 9’lara ulaşmış, sağlıktaki hasta memnuniyeti yüzde 39’lardan 76’lara çıkmış ancak buna rağmen sağlıkta çalışanların iş gücü 5 kat artmış ve özellikle sağlıkta şiddet son dönemlerde boyunu artırmıştır" dedi.
Sağlık çalışanlarının şartlarından memnun olmadığını ifade eden Memiş, "Sağlık çalışanları tükeniyor. Sağlık çalışanlarının tükenmişliği, polislerin tükenmişliği ile aynı oranda gidiyor. 23,96 puanla polislerden sonra en çok tükenmişlik sağlık alanında yaşanıyor. Sağlık çalışanları ’fırsatınız olsaydı mesleğini değiştirir miydiniz?’ sorusuna yüzde 60.8 oranında evet cevabı veriyor. Bu üzerinde durulması gereken bir konu" ifadelerini kullandı.
Memiş, teşkilat ziyaretinin ardından çeşitli temaslarda bulundu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sağlık-sen Genel Başkanı Memiş: "Sağlık Çalışanları Tükeniyor"
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN