’da 1200 Kişi Birlikte İftar Yaptı

Giriş Tarihi: 19.6.2015 13:48 Güncelleme Tarihi: 19.6.2015 14:02
Çankırı’da 1200 Kişi Birlikte İftar Yaptı
Belediyesi, Ramazan ayı boyunca düzenleyeceği mahalle iftarlarının ilk sofrasını TOKİ Tuzlu Bağları ve Yeniköy’de kurdu.
Mahalle sakinlerinin katılımı ile gerçekleşen geleneksel sokak iftarlarının ilk gününde yaklaşık 1200 kişi aynı sofrada bir araya geldi.
İftar buluşmalarının ilk gün hazırlığı sabah saatlerinde başladı. TOKİ Tuzlu Bağları ve Yeniköy’de kurulan masalar, itina ile iftar saati için hazırlandı. Hazırlık aşaması, yemek dağıtımı ve mutfak grubunda Ramazan ayı boyunca 160 kişi görevlendirildi. TOKİ Tuzlu Bağları ve Yeniköy’de yüzlerce vatandaşın rağbet gösterdiği iftar yemeğine; Belediye Başkanı İrfan Dinç ev sahipliğinde, Çankırı Milletvekilleri Av. Muhammet Emin Akbaşoğlu ve Hüseyin Filiz, AK Parti İl Başkanı Celal Kaman ve AK Parti Merkez İlçe Başkanı Mustafa Potukoğlu da katıldı.
Siyasilerle birlikte masaları tek tek dolaşarak vatandaşlarla sohbet eden Belediye Başkanı İrfan Dinç, seçim öncesinde söz verdikleri gibi ilk iftarı TOKİ Tuzlu Bağlarında vatandaşlarla birlikte yaptıklarını ifade etti. Mazbatalarını alarak fiilen göreve başlayan Milletvekilleri Akbaşoğlu ve Filiz, birlik ve beraberlik mesajları vererek seçim sürecinde kendilerine destek verdikleri için tüm vatandaşlara teşekkür etti. Milletvekilleri, vatandaşların Ramazan ayını da kutladı.
TOKİ Tuzlu Bağları ve Yeniköy’de mahalle sakinleri ile birlikte ilk iftarın yapılmasının ardından Ramazan ayının maneviyatı Buğday Pazarı (Hazımiye) Medresesi’nde düzenlenen ilahi ve ney dinletisi ile pekişti. Teravih Namazı’ndan sonra Çankırı Milletvekilleri Av. Muhammet Emin Akbaşoğlu ve Hüseyin Filiz, AK Parti İl Başkanı Celal Kaman, AK Parti Merkez İlçe Başkanı Mustafa Potukoğlu ve TDED Çankırı Şube Başkanı Zeynep Dinç ile birlikte Buğday Pazarı (Hazımiye) Medresesi’ne geçen Belediye Başkanı İrfan Dinç, vatandaşlarla birlikte ilahi ve ney dinletisine katıldı. İlahi ve ney dinletisi sırasında geleneksel kıyafetler giyinmiş bir görevlinin vatandaşlara şerbet ikram etmesi, unutulmaya yüz tutmuş Ramazan geleneklerini bir kez daha hatırlattı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Çankırı’da 1200 Kişi Birlikte İftar Yaptı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN