Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kargı’da Öğrenci Ve Kursiyerler Sağlıklı Yaşam İçin Yürüdü

Giriş Tarihi: 19.2.2015 15:28
Kargı’da Öğrenci Ve Kursiyerler Sağlıklı Yaşam İçin Yürüdü
Kargı Toplum Sağlığı(TSM) personeli, Hacıhamza Şehit Hasan Bahçevan Orta Okulu öğrencileri ile birlikte sağlıklı yaşam için yürüdüler.
Kargı Toplum Sağlığı(TSM) personeli, Milli eğitim Müdürlüğü’ne bağlı Hacıhamza Şehit Hasan Bahçevan Orta Okulu’nda öğrenci ve Halk eğitim Merkezi kursiyerlerine ‘Sağlıklı Beslenme ve Haraketli Hayat Programı’ hakkında bilgi verdiler. Verilen bilgilerin ardından öğrenciler ve kursiyerlerle birlikte yürüyüş yapıldı.
Kargı Toplum Sağlığı personeli hemşire Tülay Gözüaçık yürüyüş sonrası yaptığı açıklamada, "Sağlık Bakanlığı’nın ‘Türkiye Sağlıklı Beslenme ve Hareketli Hayat Programı’ projesini hayata geçirmesiyle kendilerinin de sağlığın önemine dikkat çekmek ve toplumda farkındalık oluşturmak amacıyla her hafta bir kurumun katılımıyla yürüyüş düzenlediklerini söyledi.
Gözüaçık "Her yaştan insanların rahatlıkla yapabileceği en kolay spor faaliyeti yürüyüştür. Biz de toplumda farkındalık oluşturmak ve spora dikkat çekmek amacıyla her hafta bir kurumumuzun katılımını sağlayarak yürüyüş programları düzenliyoruz. Yürüyüş, koroner kalp hastalığı ve felç riskini de azaltmaktadır. Kas ve kemikleri kuvvetlendirmekte, özellikle ileri yaşlarda kadınlarda görülen kemik erimesini önemli derecede azaltmaktadır. Yine obezite riskini azaltarak, obeziteyle gelen hastalıklara karşı koruma sağlar. Yüksek tansiyonun dengelenmesine yardımcı olur. Biz de bu kapsamda sağlıklı yaşamın önemine dikkat çekmek için kamu kurumlarımızla birlikte bu tür etkinlikler düzenliyoruz." dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kargı’da Öğrenci Ve Kursiyerler Sağlıklı Yaşam İçin Yürüdü
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN