Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Osmancık’ta Dereler Islah Ediliyor

Giriş Tarihi: 23.2.2015 16:58
Osmancık’ta Dereler Islah Ediliyor
m’un Osmancık ilçesinde taşkınların önlenmesi amacı ile Eymir mahallesi ve Aşıkbükü yerleşim alanında bulunan dereler ıslah edildi.
Osmancık Belediye Başkanı Hamza Karataş, başta Batıdere olmak üzere taşkın riski olan derelerin ıslah edildiğini söyledi. Osmancık’ta taşkın riski olan çok sayıda derenin yer aldığına işaret eden Karataş, ilçenin coğrafi yapısından dolayı çok sayıda dereye sahip olduğuna dikkat çekerek, etkili yağışlarda zaman zaman taşkınlar yaşandığını ifade etti.
Yağmur sularının sele dönüşmemesi için şehrin kuzey yamaçlarında ağaçlandırma çalışması yapıldığını dile getiren Karataş, Eymir mahallesi, Aşıkbükü yerleşim alanı ve Organize Sanayi Bölgesi çevresinde bulunan derelerin ise DSİ tarafından ıslah edildiğini kaydetti.
Karataş, ayrıca ilçe merkezinde sel baskınlarına neden olan Doğudere ve Tillim çayına yönelik hazırlanan taşkın koruma projesi kapsamında çalışmaların başladığını belirterek, ilçenin kuzey yamaçlarından gelen selin inşa edilen kanal ile Kızılırmak’a tahliye edileceğini ve şehrin sel baskınlarından korunacağını sözlerine ekledi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Osmancık’ta Dereler Islah Ediliyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN