Özel Çocuklara Vali Eşinden Özel İlgi

Giriş Tarihi: 9.3.2015 14:58 Güncelleme Tarihi: 12.3.2015 15:45
Özel Çocuklara Vali Eşinden Özel İlgi
m Valisi Ahmet Kara’nın eşi Mesude Kara, Kale Özel Eğitim Uygulama Merkezi’ni ziyaret etti.
Cumhuriyet Başsavcısı Ömer Faruk Yurdagül ’ün eşi Hazal Demet Yurdagül ve Engelli Derneği Başkanı Dr. Neslihan Hüsülüoğulları’nın eşlik ettiği ziyarette Kara, sınıfları tek tek gezerek çocukların durumları hakkında bilgi alarak, merkezin çalışmalarını inceledi. Aynı zamanda emekli bir öğretmen olan Kara, hem öğrenci ve velilerle yakından ilgilendi, hem de onlardan gelen talepleri tek tek not aldı.
Engelli çocukların toplumun bir parçası olduğunun unutulmaması gerektiğini vurgulayan Kara, “Toplum olarak engellilerimize sahip çıkacağız. Engellilerine sahip çıkan, onları iyi derecede eğiten, topluma kazandıran toplumlar, gelişmiş toplumlardır. Onlara sahip çıkarak, onları topluma kazandırmaya çalışıyoruz. Yavrularımızın en iyi hizmeti alması bizleri son derece mutlu ediyor. Bu okulda eğitim alan çocuklarımızın gelişme kaydettiğini görünce seviniyoruz. Eğitimin çok etkili olduğunu bir kere daha görmüş oluyoruz. Özel eğitim merkezleri engelli çocukların yetiştirilmesinde önemli ve ayrı bir yer edinmiştir” dedi.
Merkezde görev yapan öğretmenlere de fedakarlıklarından dolayı teşekkür eden Kara, özel çocuklara yönelik hazırlanacak her tür projeye katkı vermeye hazır olduğunu sözlerine ekledi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Özel Çocuklara Vali Eşinden Özel İlgi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN