Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Osmancık’lı Muhtarlar Müsteşar Akça’yı Ziyaret Etti

Giriş Tarihi: 10.3.2015 14:58 Güncelleme Tarihi: 12.3.2015 15:45
Osmancık’lı Muhtarlar Müsteşar Akça’yı Ziyaret Etti
Osmancık Muhtarlar Derneği üyeleri Orman ve Su İşleri Bakanlığı Müsteşarı Prof. Dr. Lütfi Akça’yı makamında ziyaret etti.
Dernek Başkanı Faruk Delibaş ve Başkan Yardımcısı Bayram Çapar ile köy muhtarlarının bulunduğu ziyarette, muhtarlar köylerindeki çalışmalarla ilgili Akça’ya bilgi vererek taleplerini ilettiler.
Yukarı Zeytin Köyü Muhtarı Mehmet Yözgeç, 15 köyü kapsayan Su Ürünleri Kooperatifi kurmak için çalışmalara başladıklarını belirterek “Tarım arazilerimiz baraj nedeniyle su altına kaldı. Daha önce köylerimizde sadece tarıma dayalı bir ekonomi hakim olduğundan vatandaşlarımızın mağdur olmaması için yeni alternatifler üretmeye çalışıyoruz. Bu amaçla Boyabat Barajı çevresinde bulunan 15 köyün ortak girişimi olarak Su Ürünleri Kooperatifi kuracağız. Boyabat Barajını balıkçılık üzerine değerlendirerek köylülerimize yeni bir geçim kaynağı oluşturmayı hedefliyoruz” dedi.
Muhtarlar Derneği Başkanı Faruk Delibaş da Boyabat Barajı nedeniyle bazı köylerin tarım arazilerinin su altında kaldığını dile getirerek, bazı orman arazilerinin tarıma kazandırılmasının köyler için yeni geçim kaynağı oluşturacağını ifade etti.
Ziyaretten dolayı muhtarlara teşekkür eden Prof. Dr. Akça, devletin her zaman halkın yanında olduğunu belirterek bölgedeki köylerin kalkınmasına bakanlık olarak destek vermeye devam edeceklerini ifade etti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Osmancık’lı Muhtarlar Müsteşar Akça’yı Ziyaret Etti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN