mlu İşadamları İrlanda’da Teknokent Yatırımlarını İnceleyecek

Giriş Tarihi: 24.3.2015 19:08 Güncelleme Tarihi: 24.3.2015 20:02
Çorumlu İşadamları İrlanda’da Teknokent Yatırımlarını İnceleyecek
m Ticaret ve Sanayi Odası tarafından ‘Çorum ve İrlanda Teknoloji ve İnovasyon Ortaklığı’ başlıklı bir proje hazırlanarak, Doğrudan Faaliyet Desteği Programı kapsamında değerlendirilmek üzere Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı’na (OKA) sunuldu.
Çorum TEKNOKENT’in altyapısını güçlendirmek ve uluslararası standartlarda hizmet vermesini sağlamak amacıyla hazırlanan proje, OKA Yönetim Kurulu tarafından onaylandı. Projeye ilişkin sözleşme, Çorum Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Çetin Başaranhıncal tarafından imzalanarak, uygulanmaya başlandı.
Ticaret ve Sanayi Odası, projeyle Çorum faaliyete geçen TEKNOKENT’in altyapısını güçlendirmeyi, TEKNOKENT’te yer alan firmaların talep ve arz aktörlerini yerinde incelemeyi, bölgesel yenilik ve girişimcilik kapasitesini geliştirmeyi, kümelenme çalışmalarını desteklemeyi, teknoloji altyapısı güçlü olan merkezleri inceleyerek TEKNOKENT algısını geliştirmeyi hedefliyor.
Proje kapsamında Çorum Ticaret ve Sanayi Odası öncülüğünde 18 kişilik bir heyet, 4-8 Mayıs 2015 tarihleri arasında İrlanda’ya giderek, buradaki TEKNOKENT yatırımlarını inceleyecek.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Çorumlu İşadamları İrlanda’da Teknokent Yatırımlarını İnceleyecek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN