m’a İki Yeni Hatıra Ormanı

Giriş Tarihi: 26.3.2015 19:48 Güncelleme Tarihi: 26.3.2015 23:58
Çorum’a İki Yeni Hatıra Ormanı
m Valiliği’nce Dünya Ormancılık Günü ve Orman Haftası nedeniyle Gönül Elçileri Projesi kapmasında Bereket Ormanı ve Cumhurbaşkanlığı Hatıra Ormanı oluşturuldu.
Proje kapsamında Samsun yolu üzerinde 80 dönümlük alan üzerinde kurulan her iki hatıra ormanına bin 500 adet fidan dikildi. Fidan dikim törenine Vali Ahmet Kara ve eşi Mesude Kara, Garnizon Komutanı Ahmet Çelik, Cumhuriyet Başsavcısı Ömer Faruk Yurdagül, Emniyet Müdürü Salih Erkan Tarancı, Oğuzlar Belediye Başkanı Orhan Ateş, daire müdürleri, öğrenciler ve gaziler ve vatandaşlar katıldı.
Orman İşletme Müdürü Orhan Çatalçam, ormanların toprağın sigortası olduğunu belirterek, Orman Genel Müdürlüğü olarak Çorum’da her yıl ortalama 3.5 milyon adet fidanın toprakla buluşturulduğunu söyledi.
Vali Ahmet Kara’nın eşi Mesude Kara ise, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan’ın başlattığı ve himayesinde sürdürülen ‘’Gönül Elçileri Projesi’ne ağaçlandırma faaliyetlerinin de dahil edildiğini hatırlatarak, artık bütün kadınların aynı zamanda gönüllü orman elçisi olduğunu ifade etti.
Vali Ahmet Kara da, ağaç sevgisinin insan sevgisi ile eş anlamlı olduğunu ifade ederek, “Ağaçları dikerken, büyütürken çocuğa bakar gibi güzel bakmak, sevgiyle dikmek lazımdır. Ormanların, yangınlardan, kaçakçılardan korunmaları her vatandaşın görevidir. Çocukları, toplumu bu konuda bilinçlendirmemiz lazım” dedi.
Günün anlam ve önemini belirten şiirlerin okunması ve halk oyunları gösterisinin ardından protokol üyeleri hatıra ormanlarına fidan dikimi yapıldı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Çorum’a İki Yeni Hatıra Ormanı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN