Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Sungurlu’da Öğretmenim Evime Geliyor Projesi

Giriş Tarihi: 26.3.2015 11:28 Güncelleme Tarihi: 30.3.2015 09:55
Sungurlu’da Öğretmenim Evime Geliyor Projesi
m’un Sungurlu ilçesi Mehmetçik İlkokulu yönetici ve öğretmenlerince uygulamaya konulan “Öğretmenim Evime Geliyor” projesi veliler arasında ilgiyle karşılandı.
Mart ayı boyunca Pazartesi ve Çarşamba akşamları, önceden hazırlanan program çerçevesinde, belirlenen öğrencilerin evlerine gece ziyaretleri düzenleniyor. Öğretmenlerin gönüllü olarak katıldıkları ziyaretlerde, öğrencilerin yaşadıkları ortam ve çevre şartlarını tanımanın yanında okul-veli işbirliğinin daha sıcak ve samimi bir ortama taşınması hedefleniyor. Dörder kişiden oluşan gönüllü ekipler öğrencinin ailesinde birlikte yaşayan insanlarla sohbet edip, çocuğun daha iyi olabilmesi yönünde fikir alışverişinde bulunuluyor.
Proje hakkında İHA muhabirine bilgi veren Mehmetçik İlkokulu Okul Müdürü Ayhan Keyvanoğlu, ”Öğrenciye sadece okulda verilen rutin eğitimin dışında, daha iyi insan olabilmesi yolunda fazladan bir şeyler yapmamız gerektiği fikrini öğretmen arkadaşlarımla paylaştım. Aldığım geri dönüş çok olumlu oldu. Arkadaşlarımın tamamının bu gönüllü hizmete elinden gelen katkıyı verme ve projede yer alma istekleri beni fazlasıyla mutlu etti. Zaman geçirmeden öğrenciler tespit edilip kısa sürede düşüncemizi uygulamaya koyduk. Okul ortamı dışında, veli ile evinde oturup öğrenci hakkında neler yapabiliriz konusunda dost sohbetleri yaptık. Velilerle, öğrencilere nasıl yaklaşılması ve kişilik gelişimleri için neler yapılması gerektiği konularında tavsiyelerde bulunurken, onlarında bize söyleyeceklerini dinledik. Her evden ayrılışımızda konuşulanlarla ilgili bir form doldurup değerlendirdik. Amacımız yarınlara hazırladığımız bu minik yavrularımızın, daha düzgün davranışların yanı sıra gerekli bilgi donanımına nasıl daha iyi sahip olabilir sorusuna uygun cevapları bulabilme çabasıdır” dedi.
Öğrenci velilerininde son derece memnun kaldığı bu proje için değerli zamanlarından feragat edip katkı veren öğretmen arkadaşlarına teşekkür eden Keyvanoğlu, bu projenin önümüzdeki yıllarda daha da geliştirilerek devam edeceğini belirtti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sungurlu’da Öğretmenim Evime Geliyor Projesi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN