Geleneksel Nöbeti Baba Yağmur Duası 17 Mayıs’ta Yapılacak

Giriş Tarihi: 27.4.2015 13:38 Güncelleme Tarihi: 27.4.2015 13:47
Geleneksel Nöbeti Baba Yağmur Duası 17 Mayıs’ta Yapılacak
m’un Boğazkale ilçesine bağlı Evci Köyü’nde bu yıl 125. düzenlenecek olan Geleneksel Nöbeti Baba Yağmur (Şükür) Duası Kaynaşma ve Barışma etkinliklerinin 17 Mayıs’ta yapılacağı bildirildi.
Evci Köyü Muhtarı Hasan Sarımeşinli konuya ilişkin olarak yaptığı açıklamada, 124 yıldan beri yapılan Nöbeti Baba Yağmur (Şükür) Duası Kaynaşma ve Barışma Etkinlikleri’nin yörenin en büyük toplumsal miraslarından birisi olduğunu kaydetti.
Bu mirasın herkes tarafından daha iyi bir şekilde sahip çıkılarak yaşatılması ve gelecek nesillere aktarılması gerektiğini söyleyen Sarımeşinli, Geleneksel olarak her yıl düzenledikleri etkinlikle küs olanları barıştırdıklarını, yağmurun az yağdığı yıllarda yağmur duası, yağmurun çok yağdığı yıllarda şükür duası yaptıklarını belirterek, etkinliği uluslararası düzeye taşımak için çalıştıklarını ifade etti.
Sarımeşinli, köyün organizasyonuyla Aygar Dağı zirvesindeki Nöbeti Baba Tepesi’nde yapılan ve bu yıl 125. düzenlenecek etkinliğin 17 Mayıs Pazar günü saat 10.00’da başlayacağını belirterek, etkinliğe tüm Çorumluları davet etti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Geleneksel Nöbeti Baba Yağmur Duası 17 Mayıs’ta Yapılacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN