AK Parti m Milletvekili Ve TBMM İdare Amiri Salim Uslu;

Giriş Tarihi: 8.5.2015 18:38 Güncelleme Tarihi: 8.5.2015 23:00
AK Parti Çorum Milletvekili Ve TBMM İdare Amiri Salim Uslu;
AK Parti m Milletvekili ve TBMM İdare Amiri Salim Uslu, hayal kuranların Türkiye’yi teröre karşı karşıya bırakanların, terörü muhalefet yapmak zannedenlerin bol keseden attığını belirterek, “Milletin boş laflara karnı tok. Yıllarca milleti uyuttular. Bu aziz milleti IMF’ye tefeciye mahkum ettiler. Şimdi kalkmışlar nutuk atıyorlar. Çorum’un da Türkiye’nin 13 yıldır kaybolan yıllarını telafi edip, yaralarını sarıyoruz” dedi.
Bayat Belediyesi ve İl Özel İdaresi tarafından düzenlenen toplu açılışlar ve temel atma töreninde konuşan AK Parti Çorum milletvekili Salim Uslu, genel ve yerel siyasete ilişkin açıklamalarda bulundu.
AK Parti’nin hizmetlerini eleştirenlere de sert tepki gösteren milletvekili Salim Uslu, AK Parti’nin hizmetleri yağmur gibi yağdırırken, birilerinin sadece seçim dönemlerinde şimşek gibi çaktığını, bir dahaki seçimlere kadar ortadan kaybolduğuna dikkat çekti.
AK Parti kadrolarının hizmet adamı olduğunu vurgulayan Uslu, “Yaptığımız işleri tek tek değil toplu açılışlarını yapıyoruz. Neden mi iş yapmaktan ve şeytan kovalamaktan açılış yapmaya fırsat bulamıyoruz. Temel atmaya fırsat bulamıyoruz. Çorum’a 13 yılda yaptığımız yatırımların toplamı 7.5 milyar TL’dir. Yani eski parayla 7.5 katrilyon. Şimdi 5.5 katrilyonluk yeni bir projemiz var. 2011 yılında Bayat’a geldiğimizde Cumhuriyet meydanında bir amca yanımıza gelip “bırakın diğer hizmetleri demiryolu getirin bize” demişti. Başbakanımız Ahmet Davutoğlu Çorum’a geliyor. Orada demiryolu ile ilgili müjdeli haberi verecek. Demiryolu bittiğinde Karadeniz ve Ankara bağlantısı hızlı tren ve yük treni ile sağlanacak. Artık sanayicilerimiz pazarlara daha rahat ve hızlı ulaşacak” diye konuştu.
Geçmişte Çorum’da değişik partilerden bakanlık ve milletvekiliği yapanların bulunduğunu hatırlatan Uslu, “Peki Çorum’a ne yaptılar. Çorum’a ne yaptılar diye sorarsanız kocaman bir sıfır. Birisi Türk dünyası ile meşgulüm diye Çorum’da taş üstüne taş koymadı. Bakanın bir tanesi de uzun yıllar bakanlık yapmasına rağmen kendi yakınlarına silah ruhsatı verdi. Ama bu şehrin insanlarının içme suyu, kanalizasyon ve yol ihtiyaçlarını asla görmediler. Bayatlılar iyi ile kötüyü yanlış ile doğruyu ayırabilecek yetenekte. Türkiye’yi eski günlere döndürmek isteyenlere, yeni Türkiye’yi mahkum etmek isteyenlere, büyümesinden, gelişmesinden rahatsız olanlara inat büyümeyi devam ettirelim. Büyük Türkiye’yi şanlı günlerine geri döndürelim. Türkiye’nin mecalsiz kalmasına gönlünüz razı olur mu? Önce devlet önce insan önce hizmet diyoruz” ifadelerini kullandı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
AK Parti Çorum Milletvekili Ve TBMM İdare Amiri Salim Uslu;
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN