Greyder Hedef Büyüttü

Giriş Tarihi: 2.7.2015 17:58 Güncelleme Tarihi: 3.7.2015 11:12
Greyder Hedef Büyüttü
Türkiye’nin önde gelen ayakkabı firmalarından Greyder, yeni ayakkabı üretim tesisini m’da açtı.
Ankara Yolu üzerinde bulunan tesis, haziran ayı itibariyle üretime başladı. 7 bin metrekare kapalı alanda üretime başlayan tesiste şu anda 150 kişi istihdam ediliyor. Hedef ise istihdamı 300’e çıkartıp, günlük 2 bin çift civarında ayakkabı üretmek.
Çorum Ticaret ve Sanayi Odası yönetim kurulu üyeleri, Çorum Greyder Ayakkabı Fabrikası’nı ziyaret ettiler. Ziyarette, Firma Sahibi Süreyya Kavlu ile görüşen TSO yöneticileri, Çorum’a yaptıkları yatırım ve sağladıkları katma değerden dolayı teşekkür ettiler.
Yeni fabrika hakkında bilgiler veren Genel Müdür Yardımcısı Abidin Çatma, Greyder’in büyüme hedefleri doğrultusunda giriştikleri yatırımı tamamladıklarını ve üretime başladıklarını söyledi.
Ayakkabı imalatı sektöründe erişilebilen son teknolojiyi Greyder’in yeni fabrikasında kullandıklarını vurgulayan Abidin Çatma, tesiste ayrıca bir adet outlet mağazası ve bir adet de kafeterya bulunduğunu bildirdi. Türkiye genelinde 33’ü franchising olmak üzere toplam 82 mağazalarının bulunduğunu, bu mağazalarda satılan ürünlerin İskilip, Çorum ve bir de İzmir’de bulunan fabrikalarda üretildiklerini belirten Çatma, ayrıca bazı komşu ülkelerde de mağazalarının bulunduğunu sözlerine ekledi.
TSO Başkanı Çetin Başaranhıncal da, Greyder’in; Çorum’un girişine kimlikli, vitrin mahiyetinde bir bina yaptırdığını, bu bina sayesinde dışarıdan gelen insanların Çorum’a güzel bir izlenim ile girdiklerini ifade etti.
Çorum’un İskilip ilçesinden doğan Greyder markasının bugün sınırların ötesinde bir üne kavuştuğuna şahit olduğunu ifade eden Başaranhıncal, “Çorum’dan bu tür markaların çıkması, iş dünyasının temsilcileri olarak bizleri gururlandırıyor. Büyük şehirlerde, büyük alışveriş merkezlerinde Greyder’in mağazalarını görmek bizleri onurlandırıyor” dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Greyder Hedef Büyüttü
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN