Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Başkan Şahiner Dere Islah Çalışmalarını Yakından Takip Ediyor

Giriş Tarihi: 9.7.2015 19:18 Güncelleme Tarihi: 10.7.2015 07:33
Başkan Şahiner Dere Islah Çalışmalarını Yakından Takip Ediyor
Devte Su İşleri (DSİ) Müdürlüğü yetkileri, yüklenici firma yetkilileri ile birlikte Sungurlu’ya gelerek süreç hakkında bilgi vermek ve bazı bilgileri güncellemek için Sungurlu Belediye Başkanı Abdulkadir Şahiner’i ziyaret ettiler.
Başkan Şahiner yaptığı açıklamada, “Bizlerin girişimiyle Diçayı, Akçay ve Budak özü derelerinin ıslahını kapsayan ve mevcut bazı köprülerin yenilenmesi işlerinin ihalesi geçtiğimiz günlerde yapılmıştı. İhaleyi kazanan firma ve DSİ yetkilileri Sungurlu’ya gelerek Belediye ekipleriyle birlikte saha çalışmaları yaptılar. Proje kapsamında 12 kilometre dere ıslahı yapılacaktır” dedi.
Proje kapsamında, dere yataklarının temizlenmesinin yanı sıra zeminlerinin betonla kaplanacağı, kenarlarına koruma duvarları ve bu duvarların üstüne korkulukların yapılacağını söyleyen Başkan Şahiner, “Derelerin ıslahı ilçemizin olmazsa olmazlarındandı. Derelerin ıslah çalışmalarının tamamlanmasıyla birlikte ilçeye güzel bir görüntü sağlanması planlanıyor Sungurlu Belediyesi olarak ilçemiz için yapılacak tüm çalışmalara katkı sunmaya devam ediyoruz” diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Başkan Şahiner Dere Islah Çalışmalarını Yakından Takip Ediyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN