Onko-sav’dan m TSO’ya Ziyaret

Giriş Tarihi: 13.7.2015 19:18 Güncelleme Tarihi: 13.7.2015 20:42
Onko-sav’dan Çorum TSO’ya Ziyaret
Onkoloji Hastalıkları ile Savaşma Derneği, ONKO-SAV Başkanı Olcay Ünal, m Ticaret ve Sanayi Odası (ÇTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Çetin Başaranhıncal’ı ziyaret etti.
Dernek yöneticisi Selma Zihar ile birlikte gerçekleştirdiği ziyarette Olcay Ünal, yeni bir kan olarak derneği devraldıklarını ve bundan sonraki süreçte onkoloji hastalıklarına daha fazla yardım etmek için gayret edeceklerini söyledi.
Onkoloji hastalıklarının, dünyanın en yaygın hastalık grubu olduğunu ve bu hastalıklara yakalanan bireylerin, çok fazla yardıma ihtiyacı olduğunu vurgulayan Ünal, “ONKO-SAV olarak ihtiyaç sahibi hastalarımıza elimizden geldiği kadar ulaşmaya çalışıyoruz. ‘Bir gün biz de bize yardım edecek birine ihtiyaç duyabiliriz’ düşüncesine sahibiz. Gönüllülerimizle birlikte kanser hastalıklarının ne boyutlara vardığını, kanser hastalarının nelerle mücadele ettiklerini insanlara anlatarak hem bir farkındalık oluşturma, hem de ihtiyaçlarını giderebilmek için çabalıyoruz. Büyük küçük demeden herkesin her türlü desteğine ihtiyacımız var” dedi.
TSO Başkanı Çetin Başaranhıncal da, ONKO-SAV gibi kuruluşların çok ulvi bir görev üstlendiklerini söyledi.
ONKO-SAV’da yaşanan kan değişiminin dernek çalışmalarına faydalı olacağını düşündüğünü ifade eden Başaranhıncal, “TSO olarak ONKO-SAV’ı önemsiyor ve destekliyoruz. ONKO-SAV, yaptığı çalışmalarla onkoloji hastalarının yardımına koşarak onların ihtiyaçlarını karşılarken, bir taraftan da toplumun yardımlaşma hissinin canlı tutulmasına vesile oluyor. Bu anlamda da çalışmalarını önemsiyoruz. Bundan sonraki dönemde de çok daha fazla ortak çalışma yapabileceğimize inanıyorum” diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Onko-sav’dan Çorum TSO’ya Ziyaret
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN