Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Akörenliler Şenlikte Buluştu

Giriş Tarihi: 20.7.2015 18:08 Güncelleme Tarihi: 20.7.2015 23:03
Akörenliler Şenlikte Buluştu
Osmancık ilçesine bağlı Akören Köyü Derneği tarafından şenlik düzenlendi.
Akören yayla şenliğine Osmancık Belediye Başkanı Hamza Karataş, HSYK Hakimi Zübeyir Kalabalık, Süleyman Demirel Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Şakir Şahin, Ak Parti İlçe Başkanı Necmettin Tatar, m Dernekler Federasyonu Genel Başkan Vekili Cemil Yaşkabak ve Akören Derneği Başkanı Ünal Kalabalık ve vatandaşlar katıldı.
Yöresel yarışmalar ve eğlencelerin düzenlendiği şenlikte Karakucak Güreşleri de yapıldı. Yoğun ilgi gören güreşlerde Osmancık ve köylerinden gelen pehlivanlar kıyasıya mücadele etti. Başpehlivanlık güreşlerinde Sadullah Kalabalık birinci, Ercan Bıyıklı ikinci, Şenol Uslu üçüncü oldu. Başpehlivanların ödüllerini Çorum Dernekler Federasyonu Genel Başkanvekili Cemil Yaşkabak verdi.
Akören Köyü Derneği Başkanı Ünal Kalabalık, yayla şenliklerini geleneksel hale getirdiklerini belirterek “Yaylanın mesire alanı olarak düzenlenmesi çalışma başlattık. İlk olarak ulaşım ve ağaçlandırma çalışmasıyla başladık bu kapsamda yaklaşık bin fidanı toprakla buluşturduk fidanların dikiminde gösterilen samimi yardım ve özveri için emeği geçenlere ayrıca teşekkür ediyorum. İlerleyen zamanlarda sizlerin de maddi ve manevi destekleriyle İnşallah bir çeşme ve bir de Mescit yapacağız” dedi.
Osmancık Belediye Başkanı Hamza Karataş da “Akören Derneği yönetimine böyle bir çalışma yapmış olmalarından dolayı teşekkür ediyorum. Yılda bir defada olsa şehir dışında yaşayan Akörenlilerin ve civardaki hemşehrilerimizi bir araya getirmek çok önemi bir şey. Birlik, beraberlik, dayanışmanın da artmasına vesile oluyorlar.” diye konuştu.
Konuşmaların ardından şenliğe katkılarından dolayı HSYK Hakimi Zübeyir Kalabalık,Ak Parti İlçe Başkanı Necmettin Tatar ve Zübeyir Ateş’e plaket verildi.
Şenlikte ağalık seçimi de yapıldı. Etinliklere 10 bin TL bağış yapan Muharrem Ateş güreş ağası seçildi. Ateş’in ağalık plaketini geçen yılın güreş ağası takdim etti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Akörenliler Şenlikte Buluştu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN