Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İskilip’te İçme Suyu Şebekesi Yenileniyor

Giriş Tarihi: 22.7.2015 16:08 Güncelleme Tarihi: 22.7.2015 17:07
İskilip’te İçme Suyu Şebekesi Yenileniyor
m’un İskilip İlçesi’nde İçme suyu şebeke yenileme çalışmaları start aldı. Şebeke yenileme çalışmaları kapsamında ilk kazma vurularak Hacıkarani köprüsü yanında başlandı. Sabahın erken saatlerinde başlayan çalışmaları İskilip belediye başkanı Recep Çatma’da meclis üyeleri ile beraber yakından takip ederek yetkililerle istişarelerde bulundu.
İller Bankası tarafından 29 Aralık 2014 tarihinde ihalesi yapılan, 8 Nisan 2015 tarihinde de İskilip belediyesi tarafından yer teslimi gerçekleştirilen tarihi projede çalışmaların startı geçtiğimiz ay kazanlı mevkiinde verilmişti.
ASBEST BORULAR TARİH OLACAK
İçme suyu şebeke yenileme çalışmaları tamamlandığında İlçedeki tüm evlere yivlik suyu kalitesi de içme suyu getirecek. İskilip’i sağlıksız borulardan su içmekten kurtaracak proje, sağlıklı ve temiz su tüketimine imkan sağlayacak. Yer altında yaşanan su kaçaklarını da giderecek çalışma, su israfının da önüne geçecek.
3 AYRI SU DEPOSU YAPILACAK
Çalışmalar hakkında kısa bir açıklama yapan İskilip Belediye Başkanı Recep Çatma, İçme suyu şebeke yenileme çalışmaları ile İskilip’te içme suyu hattında bulunan kanserojen madde içeren asbest boruların tarihe karışacağını, 500, 800 ve 2 bin tonluk depolardan şehre kaliteli içme suyu verileceğini söyledi.
Şehir İçme Suyu altyapı çalışması kapsamında 10 metreküplük Maslak, 2 klor binası, 10 tahliye sistemi, 1 Vantuz, 3 Debimetre, 4 basınç kırıcı vana ve 2 Klor odası yapılacağını ifade eden Başkan Çatma, “İhalenin gerçekleştirilmesinde ve yapım aşamasına getirilmesinde desteklerinden dolayı başta Ak Parti Çorum Milletvekillerimiz olmak üzere tüm emeği geçenlere teşekkür ederim” dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İskilip’te İçme Suyu Şebekesi Yenileniyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN