Türkiye'nin en iyi haber sitesi

m Belediyesi’nden 3 Koldan Sinekle Mücadele Çalışması

Giriş Tarihi: 23.7.2015 18:58 Güncelleme Tarihi: 24.7.2015 07:24
Çorum Belediyesi’nden 3 Koldan Sinekle Mücadele Çalışması
m Belediyesi’nin sinek ve haşere ile mücadele çalışmaları aralıksız sürüyor.
Temizlik İşleri Müdürlüğe bağlı ekipler her gün şehrin tüm cadde ve sokakları düzenli olarak ilaçlıyor. Ekiplerce, ayrıca tespit edilen üreme alanlarında larva mücadelesi yapılıyor.
Belediyeye bildirilen sinek, karasinek gibi konulardaki şikâyetleri değerlendirerek en kısa sürede müdahale ettiklerini söyleyen Belediye Başkan Yardımcısı Turhan Candan, " Belediyemiz Temizlik İşleri Müdürlüğü Şubat ayından beri şehrin tüm cadde ve sokaklarında haşereyle etkin bir mücadele yürütüyor. Bütün sokak ve caddelerde rutin ilaçlama çalışması yapıyor. Düzenli yapılan ilaçlama çalışmalarına ek olarak, haşerelerin üreme noktalarını saptıyor ve oralarda da gerekli ilaçlamaları yapıyor. Bütün çabamız daha temiz, daha yaşanılır bir Çorum için" dedi.
Haziran ve Temmuz aylarının beklenenden fazla yağmurlu geçmesi, sinek ve haşere üreme alanlarının genişlemesine yol açması nedeniyle ekiplerim rutin mücadeleyi bir üst aşamaya taşıdıklarını ve bu çerçevede belediye mücavir alan sınırları içerisinde tüm mahallelerin, dere kenarlarının, fosseptik kuyuların, rogarların,kanalların ve kamuya açık her yer de ilaçlama çalışmalarının aralıksız sürdüğünün dile getiren Başkan Yardımcısı Turhan Candan, “Sülüklü Deresi, Derinçay, Karapürçek Çöp Döküm Sahası, sanayi bölgelerindeki metruk alanlar, hayvan pazarı ve ağaç pazarında ilaçlama çalışmalarımız yoğun olarak devam etmektedir. Vatandaşlarımızdan da çöplerini boş alanlara atmamalarını, çöp konteynırlarının kapaklarını kapalı tutmalarını rica ediyoruz. Bu konuda ilaçlama ekiplerimize yardımcı olmalarını talep ediyoruz” dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Çorum Belediyesi’nden 3 Koldan Sinekle Mücadele Çalışması
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN