Artık pişti olmanız imkansız!

Giriş Tarihi: 1.11.2014
Artık pişti olmanız imkansız!

LED ışıklı elbiseleriyle bilinen İngiliz moda şirketi CuteCircuit'un, akıllı teknolojiyle işbirliği yapma kararı aldı. Artık tek dokunuşla üzerinizdeki kıyafetin rengini ve desenini anında değiştirebileceksiniz

Sadece bir kıyafetle her özel gecede şık olacak, asla bir başka kadınla pişti olmayacak ya da alışveriş mağazalarında saatlerce gezdikten sonra sırf kumaşının rengini beğenmediğiniz diye bir elbiseden vazgeçmek zorunda kalmayacaksınız. Bu saydıklarımız kulağa hayalden ibaret gibi geliyor olabilir. Ama dijital modanın yaratıcılığı sayesinde bu dediklerimiz mümkün olacak. Giyilebilir teknoloji şimdilik sadece akıllı cihazların uzantısı olarak kullanılsa da modadaki hakimiyeti gün geçtikçe artıyor. 2011'deki interaktif ve LED ışıklı tişörtleriyle popüler olan İngiliz moda şirketi CuteCircuit'un tasarımları, eylülde düzenlenen New York Moda Haftası'nda en çok konuşulanlar arasındaydı. Her kıyafetin dikkat çeken LED ışıkları konuşulmuştu. LED'li elbiselerin müdavimleri arasında en başta Katy Perry geliyor. Işıklı elbiseleri sahne kostümü olarak da çok uygun olduğunu söyleyen şarkıcı Perry, bu dijital donanımlı elbiseyi ruh halini tam anlamıyla yansıttığı ve rahat olduğu için giydiğini belirtiyor. Ünlü müzik grubu U2'nun solisti Bono da lazer ışıklı kıyafet giyenler arasında. Moda şirketi son olarak ABD'li şarkıcı Nicole Scherzinger'a Twitter Dress, yani seçilen tweet'lerin LED ışıklarla elbisenin üzerine yazdıldığı bir giysi yapmıştı.

AH YİNE SARJ SORUNU

Acenture firmasıyla anlaşan moda şirketi CuteCircuit artık akıllı teknolojilerden de yararlanacak. Mobil uygulama sayesinde, elbisenin rengini ve desenlerini değiştirebiliyorsunuz. Tek dokunuşla üzerinizdeki elbise farklı desenli bir kıyafete dönüşüyor. Moda şirketi elbisenin 10 yıl boyunca giyilebileceğinin garantisini de veriyor. Elbisenin yanı sıra kadınları en kararsız anlarında kurtaracak bir etek geliştirmeye karar verdiklerini açıkladılar. Tabii her güzelin bir de kusuru vardır. Elbiseyi şarj etmeniz gerekiyor. Çünkü şarjı yaklaşık iki gün dayanabiliyor. CuteCircuit bu konuda çok eleştiri aldığı için uzun ömürlü piller kullanıyor. Esnek LED panelleri kıyafetten çıkarılarak yıkanan kıyafetler henüz piyasaya çıkmadı. Akıllı telefonlarla entegre olabilen parıltılı elbiselerin fiyatının 5 bin avro (14 bin TL) olacağı söyleniyor.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Artık pişti olmanız imkansız!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN