Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kendime Kate Moss'u örnek alıyorum

Özge Ulusoy 10 parmağında 10 marifet olan kadınlardan. Podyumların ardından televizyonda da kendisini ispat eden Ulusoy, üçüncü koleksiyonunu ünlü manken, "Kate Moss, podyumların ardından şöhretini paraya çevirmeyi başaran isimlerden. Her sezon başarılı işbirliklerine koleksiyonunu bu hafta görücüye çıkardı. Jean ve plaj giyim koleksiyonunun ardından spor giyime el atan işbirliklerine imza atıyor. Ben de yıllardır kendime onu örnek alıyorum" diye konuşuyor

Giriş Tarihi: 15.11.2014
Kendime Kate Moss'u örnek alıyorum

Günaydın'ın köşe yazarı Özge Ulusoy'un 10 parmağında 10 marifet var. Mankenliği, televizyon programını ve gazetedeki köşesini başarıyla sürdüren Ulusoy, bir yandan da tasarım çalışmalarıyla dikkat çekiyor. Ulusoy, adL Codentry markası için hazırladığı 'Different' isimli jean ve 'Different Beachwear' isimli plaj giyim koleksiyonuyla bu yıl kalbimizi çalmayı başardı. Her iki koleksiyonu da kısa sürede çok iyi bir satış grafiği yakalayan Ulusoy, çarşamba günü de Different Spor isimli koleksiyonunu görücüye çıkardı. Çalışma arkadaşımızla koleksiyonun çekimlerinde bir araya geldik ve uzun uzun sohbet ettik:
- Different adıyla üçüncü koleksiyonunuzu bu hafta satışa çıkardınız, sonunda Different ismiyle bir markası mı olacak Özge Ulusoy'un?
- Yok böyle bir planım. Dünyadaki marka ve ünlü isim işbirliklerini kendime örnek alıyorum. Büyük bir markayla olmak ve onlara kapsül koleksiyon hazırlamak bizler için çok daha mantıklı. Size çok fazla imkan ve kaynak sağlıyorlar. Benim üretici bulmam, kumaşı doğru bir şekilde seçmem, kalıp çıkarmam çok zor. Hiçbir zaman kendi markamı ortaya çıkarmak istemedim. Ama aksesuvar ya da ayakkabıda böyle bir şey yapabilirim.
- Önce jean, sonra plaj giyim şimdi de spor giyim… Sıralamanın bu şekilde gerçekleşmesi sizin tercihiniz miydi?
- adL'nin yüzü de olduğum için zaten bu markayla aile gibiydik. Bir sohbet esnasında doğdu bu işbirliğinin başlangıcı. Ben Türkiye'de üretilen vücuduma oturan jean bulamıyordum, yabancı markalara çok gereksiz paralar veriyordum. Ve bir kapsül jean koleksiyonu üretmeye karar verdik. Daha sonra bahar ve yaz geldi, ben de bir plaj koleksiyonumun olmasını istedim. Şu an kış koleksiyonumuz satışta zaten. Uzun zamandır beni takip eden herkes spora olan ilgimi de bildiği için bir spor koleksiyonu hazırlamamı istiyordu. Sonunda sıra spor koleksiyonuna geldi diyebiliriz.
- Hazırladığınız bu son koleksiyonu anlatır mısınız?
- Beş kişilik bir tasarım ekibiyle beraber çalıştık. Ama firma bünyesinde demokratik bir ortam var, herkes geldi fikirlerini paylaştı bizimle. Kadınların spor salonlarında şık ve renkli kıyafetleri tercih ettiğini gözlemlediğimiz için fosforlu renkler kullandık. Bu koleksiyonda kumaşlara ve kumaş dokularına özellikle yoğunlaştık, ihtiyacın ne olduğunu çok iyi biliyordum. Hijyenik, terletmeyen kumaşlar kullandık. Ayrıca özel dokuma teknikleri sayesinde vücudu toplayan ve giyen kişinin daha formda görünmesini sağlayan tasarımlar yaptık. Fiyatları da çok uygun koleksiyonun. 29.90'dan başlıyor koleksiyonun fiyatları.

TİŞÖRTLERİMİ ÇOK SEVDİLER

- En çok neyi sevdiniz koleksiyonda?
- Kendim de günlük hayatta çok kullandığım için çok taytları sevdim.
- Tasarımlarınız arasında en çok hangileri satıyor?
- Tişörtlerimiz çok satıyor. Fiyatının da tabii ki etkisi vardır ama genel olarak Türk kadınları sevdi tişörtlerimi diyebilirim. Bandaj elbiseler ve jean'ler de çok iyi satıyor.
- Nasıl oluyor onların tepkileri hazırladıklarınıza karşı?
- Geçen gün Ceylan Çapa, benim koleksiyonumdan bir parça giydi özel bir davette. Görünce cidden çok mutlu oluyorum. Sokakta benim koleksiyonumdan bir parça giymiş birini görünce hemen yanına gidiyorum, fotoğraf çektiriyorum.

ARKADAŞINA GÖNDER
Kendime Kate Moss'u örnek alıyorum
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN