Aile boyu hafta sonu rehberi

Çocuğunuzun bu hafta sonunu farklı aktiviteler yaparak geçirmesini istiyorsanız şehrin dört bir yanında birbirinden güzel etkinlikler var. Onunla birlikte müzelerde sanatla buluşabilir, tiyatro ve sinemaya gidebilir ya da açık alanlarda eğlenebilirsiniz. Eğlenceli etkinlikleri sizin için derledik

Giriş Tarihi: 22.11.2014
Aile boyu hafta sonu rehberi
BENİM RENKLİ DAVULUM
Yarın İstanbul Modern'de 3-5 ve 6-10 yaş arasındaki çocuklar ve aileleri için Benim Renkli Davulum adında bir etkinlik düzenleniyor. Çocukların müze uzmanıyla beraber gerçekleştirecekleri 15 dakikalık sergi gezisinin ardından başlayan etkinlikte çocuklar ailelerinin de yardımıyla rengarenk boyadıkları davulları tasarlıyor. Tasarladıkları oyuncak davullarını yanlarında götürebiliyor. Etkinlik, 3-5 yaş grubu için saat 10.30'da, 6-10 yaş için ise saat 15.00'te. Hem çocuklar hem de yetişkinler için katılım ücreti 20 TL.

MİNİKLERE TİYATRO
Çocuklarıyla birlikte tiyatroya gitmek isteyen aileler için bu hafta sonu şehir tiyatrolarında pek çok seçenek var. Harbiye Muhsin Ertuğrul Sahnesi'nde Islık Sever Max, Fatih Reşat Nuri Sahnesi'nde Çiçek Prenses, Kağıthane Sadabad Sahnesi'nde Damlaların Dansı, Gaziosmanpaşa Sahnesi'nde Kedi ile Palyaço, Kadıköy Haldun Taner Sahnesi'nde Edi'nin Annesi Nerede?, Üsküdar Muhsipzade Celal Sahnesi'nde Pırtlatan Bal ve Ümraniye Sahnesi'nde Harikalar Mutfağı gibi oyunları yarın izleyebilirsiniz.

EĞLENCELİ MATEMATİK
Hasköy'deki Rahmi M. Koç Müzesi'nde bugün saat 11.00-12.30 arası bir matematik atölyesi düzenleniyor. Sayıların sonsuzluğunun ve renklerin göz yanıltıcılığının bir oyun haline dönüştürülerek anlatıldığı atölyeye en fazla 12 kişi katılabiliyor. Atölye çalışması Rahmi M. Koç Müzesi Eğitim Bölümü'nden sanatçıların katılımıyla müzede yer alan Fenerbahçe Vapuru'nda yapılacak.

OYUNCAK YOLCULUĞU
Çocuğunuzu bu hafta sonu oyuncak müzesine götürmeye ne dersiniz? Gözetepe'de bulunan İstanbul Oyuncak Müzesi en eski oyuncaklardan günümüze kadar gelen 4 bin oyuncaklık koleksiyonuyla keyifli bir gün geçirmenizi sağlayabilir. Müze gezintisinin ardından isteyen çocuklar tahta boyama atölyesine katılabilir. Hafta sonları gün boyu devam eden tahta boyama atölyesi ücretsiz.

PARKTA GÜZEL BİR GÜN
Sekiz salıncak, altı kaydırak ve iki tahterevalliden oluşan oyun alanıyla Caddebostan Parkı, Anadolu Yakası'nın en merkezi noktalarından birinde yer alıyor. Dört basketbol sahasına sahip olan parkta yürüyüş parkuru ve bisiklet yolu da var. Zamanlarının çoğunu bilgisayar başında geçiren ve sokak oyunu kültüründen uzak olan çocuklarla parkta vakit geçirmek keyifli olabilir. Parkta çay içebileceğiniz ve tost yiyebileceğiniz bir kafe de var.

POLONYA'YI KEŞİF
Polonya-Türkiye kültür ilişkilerinin 600. yılı kapsamında Beyoğlu Pera Müzesi'nde Polonya Sanatında Oryantalizm adında bir sergi gerçekleşiyor. Sergi içinde 4-6 ve 7-14 yaş grupları için farklı atölye çalışmaları da yer alıyor. Eğitim programında çocuklar önce eğitmenle beraber sergiyi geziyor ardından atölyede çeşitli malzemelerle çalışmalar yapıyor. Yarınki iki saatlik etkinlik saat 12.20 ve 15.00'te. Katılım ücreti ise 45 TL.

EVLİYA ÇELEBİ SİNEMADA
Bu hafta sonu tarihimizin en önemli isimlerinden Evliya Çelebi'yi konu alan çizgi filmi izleyebilirsiniz. Evliya Çelebi Ölümsüzlük Suyu adlı animasyon, 1600'lü yıllarda yaşayan ve yaşadığı süre boyunca gözlemlerini Seyahatname adını verdiği eserinde birleştiren Evliya Çelebi'nin hayatını anlatıyor.

TUĞBA İLKEN
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Aile boyu hafta sonu rehberi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN