Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Onlar artık pop star

Giriş Tarihi: 6.12.2014
Onlar artık pop star

Birbirlerinden binlerce kilometre uzaklıktaki iki oyuncu şu sıralar aynı kaderi paylaşıyor. Jennifer Lawrence ile Farah Zeynep Abdullah oynadıkları filmlerde söyledikleri şarkılarla müzik listelerini altüst etti. Onlar bir sabah uyandıklarında kendilerini pop star olarak buldular

Jennifer Lawrence ve Farah Zeynep Abdullah. Son dönemin hem güzel hem başarılı iki oyuncusu. Jennifer 24, Farah Zeynep 25 yaşında. İkisi de beyazperdede masumiyetin ve zarafetin simgesi. Jennifer'ı en son Açlık Oyunları: Alaycı Kuş Bölüm I'de izledik. Farah Zeynep'i ise Çağan Irmak'ın son filmi Unutursam Fısılda'da. İkisinin de filmin çekimleri başladığında tek düşündükleri, üstlendikleri rollerin altından başarıyla kalkmak olsa gerek. Peki, bir sabah uyandıklarında müzik listelerinde isimlerini görmek? Büyük olasılıkla akıllarına bile gelmemiştir. Oysa şu sıralar yerli ve yabancı müzik listelerinde bu iki isme rastlamak kimseyi şaşırtmıyor. İki oyuncu da oynadıkları filmlerde seslendirdikleri şarkılarla, listelerin zirvesine doğru emin adımlarla yürüyor, isimleri pop yıldızları arasında anılıyor. Unutursam Fısılda'da Ayperi adlı bir şarkıcıyı canlandıran Farah Zeynep Abdullah, filmde yumuşacık sesiyle rol gereği altı şarkı seslendirdi. Söz ve müziği usta müzisyen Kenan Doğulu'ya ait olan Gel ya da Git adlı naif şarkı, dinleyenleri 70'lere götürmekle kalmadı, şarkının "Ben de delirebilirdim. Yoldan çıkabilirdim. Yapmadım, kıyamadım sana" şeklinde uzayıp giden nakaratı kısa sürede dillere düştü. YouTube üzerinden yaklaşık 700 bin kez dinlenen şarkı, pop şarkı listelerinde ilk 10'a girdi. Gel ya da Git'in de yer aldığı filmin soundtrack albümü ise dijital platformda ve müzik marketlerde satın alınan ilk beş albüm arasındaki bulunuyor. Farah Zeynep, şarkıcılıktaki ilk deneyiminde övgüler almaktan memnun. Küçük yaşlardan beri müziğe meraklı olan genç oyuncu, besteler de yapıyormuş. Kimbilir belki ileride ondan gün ışığına çıkmamış kendi bestelerini dinleme fırsatı da buluruz.

SETTE GÖZYAŞLARI

Farah Zeynep her ne kadar sesiyle geçer not almaktan memnun gibi görünse de kendisiyle aynı kaderi paylaşan meslektaşı Jennifer Lawrence için aynı şeyleri söylemek mümkün değil. Açlık Oyunları'nda Katniss Everdeen adlı karakteri canlandıran başarılı oyuncu, serinin son filmi Alaycı Kuş Bölüm I'de The Hanging Tree adlı şarkıyı seslendirdi. Serinin yazarı Suzanne Collins ve The Lumineers grubu tarafından yazılan ve James Newton Howard tarafından bestelenen şarkı kısa sürede listeleri altüst etti. iTunes'ta en çok indirilen ikinci şarkı olan The Hanging Tree, Billboard Hot 100 listesinde de ilk 40'ta yer aldı. Şarkı YouTube'ta ise 3 milyondan fazla kez dinlendi. Ayrıca sadece ABD'de değil, İngiltere ve Avustralya'da da listelere girdi. Jennifer Lawrence, bir bölümü a cappella olan ve bir devrim marşı olarak tanımlanabilecek şarkıyı kırılgan sesiyle mırıldanır gibi söylese de dinleyici üzerinde bıraktığı etki oldukça güçlü. Oysa geçen ay gerçekleştirdiği bir TV söyleşisinde şarkı söyleyişini 'müzik kulağı olmayan Amy Winehouse' olarak nitelendirmiş, hatta "İnsanların önünde şarkı söylemekten hoşlanmıyorum. Bu, benim en büyük korkum. Çekim günü de sette ağladım" demişti. Ne kadar şanslıyız ki Jennifer Lawrence ve Farah Zeynep Abdullah gibi yetenekleriyle bizi her gün şaşırtan isimlere sahibiz. Müzik kariyerleri belki tek şarkı seslendirmekten öteye geçmeyecek ama oyunculuklarıyla adlarından daha çok söz ettirecekleri kesin.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Onlar artık pop star
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN