Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Yeni yıl trendleri

Moda kadın giyiminden ibaret değil... Mücevherden ayakkabıya makyajdan saça kadar bir bütün... Biz de önümüzdeki yılın tredlerini ve beylerin dolaplarındaki gelişmeleri işin uzmanlarına sorduk

Giriş Tarihi: 20.12.2014
Yeni yıl trendleri
Erkekler yüksek belli ve bol pantolonlar giymeye başlayacak
Erkek modası dendiğinde neredeyse hepimizin aklına Niyazi Erdoğan ve Emre Erdemoğlu isimleri geliyor. Biz de önümüzdeki yıl beylerin ne giyeceğini bu iki ünlü tasarımcıya sorduk. Erdoğan gelecek yıl erkek modası hakkında, "Şehirli erkek spora ve doğaya daha düşkün. Spor artık fitness salonlarından sokağa hatta doğaya taştı. Bu da gündelik yaşamın stiline tabii ki yansıyacak. Erkekler artık araba yerine kısa mesafelerde bisiklet kullanmayı, salonlarda ağırlık kaldırmak yerine doğada cross fit yapmayı ya da bir orman kulübesinde odun kırmayı tercih ediyor. Hal böyle olunca daha rahat bisiklet kullanabilmek için pantolonun paçaları kısalıyor ve darlaşıyor. Aktif spor giysi detayları gündelik yaşama hatta iş yaşamının keskin hatlı ceketlerine bile yansıyor" diyor. Erdemoğlu ise, "Yüksek beller ve bol kesimlere olan ilgi artacak. Tüvitler ve penye kumaşlar öne çıkıyor. Pili detaylarını yoğun bir şekilde göreceğiz. Bomber ceketler ve motorcu ceketler yine hayatımızda olacak. Lüks kumaşlar ve basit stylingler yaparak günlük styling'imizi yapacağız" diye konuşuyor.

Zımbalı ayakkabılar
Tasarladığı Melis Yıldız marka ayakkabılarla birçok ödül alan Melis Yıldız Paciotti, önümüzdeki yıl ayakkabı dünyasında iddialı aksesuvarların dikkat çekeceğini söylüyor. Paciotti, "Önümüzdeki yıl ayakkabılarda renkler gibi aksesuvarlar da oldukça dikkat çekici olacak. Gelecek yıl ya çok minimal çizgiler ya da canlı ve dikkat çekici renklerde ve güçlü aksesuvarlarla birlikte kullanılmış ayakkabılar göreceğiz" diyor.

Mücevherler kulakları saracak
Tasarımları Türkiye sınırları dışında da yoğun bir şekilde takip edilen Kısmet by Milka markasının yaratıcısı Milka Karaağaçlı gelecek yıl mücevher dünyası için her fikre açık maksimalist bir yıl olacağını söylüyor. Karaağaçlı sözlerini şöyle sürdürüyor: "Eklem yüzükleri ve şahmeranlar çok revaçta olacak. Kulaklarınızı cuff, stud, earjacket veya sallantılı zincirlerle süsleyebilir ya da bunların hepsini bir arada kullanarak kişisel bir tarz yaratabilirsiniz. Kulak aksesuvarlarına yatırım yapın"

Etkileyici göz dönemi başlıyor
Makyaj konusunda yeni yıla ait ilk ipuçlarını moda haftalarından elde edebiliriz. Biz de kozmetik dünyasının iki önemli markasının uzmanlarından bu ipuçlarını değerlendirmelerini istedik. L'Oréal Paris makyaj artisti Ali Rıza Özdemir "2015 sezonunda gözlerde daha baskın, daha güçlü tekli far kullanımlarını göreceğiz. Mavi, yeşil ve altın tonları gibi güçlü renkler ön plana çıkacak. Ayrıca siyah kalem ve maskara uygulamaları da önem kazanacak. Gözler yoğun siyah renk veren maskaralarla daha da etkileyici olacak…" MAC trend analistleri de gelecek yıl hakkında, "Bu sezon makyajlarda doğal ten öne çıkıyor. Gözlerde, geleneksel kedi eyeliner değil daha modern şekillendirilmiş eyelinerlar kullanılıyor" diyor.
BUGÜN NELER OLDU
İLİŞKİLİ HABERLER
ARKADAŞINA GÖNDER
Yeni yıl trendleri
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN