Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Yılbaşında anlamlı hediyeler alın

Hediye almak zor. Beğenmediğiniz bir hediyeye sevinmiş gibi yapmak daha da zor. Bu yılbaşında böyle bir durumla karşılaşmamak için daha yaratıcı hediyeler bulmaya çalışabiliriz

Giriş Tarihi: 20.12.2014
Yılbaşında anlamlı hediyeler alın
Yılbaşı öncesi hediye çekilişi yapılması adettendir. Ofiste ya da bir arkadaş grubu içinde katılmak zorunda kalabilirsiniz bu tip çekilişlere. Size çok az tanıdığınız birinin çıkması berbat bir durumdur. Daha kötüsü size hediye alacak kişinin de sizi çok az tanımasıdır. Her iki durumda da imdada koşan sembolik hediyeler vardır, onlardan alırsınız ve konu kapanır. Herkes yüzünde asgari bir tebessümle görevini yapar ve bu hediye faslı da böylece bitmiş olur. "Sembolik hediye ne?" diye sorarsanız, kimsenin hiçbir işine yaramayacak, yalnızca almış olmak için alınan, en iyi ihtimalle esprili hediyeye sembolik hediye deniyor.

SEMBOLİK HEDİYE ALMAYIN

Bu hiçbir işe yaramayan sembolik hediyeler her anlamda başa bela. Evinizde arasanız kenara köşeye sıkışmış bu tür hediyelerden çok sayıda bulabilirsiniz. Bu hediyeleri ne alın ne de size alsınlar; bu haftadan itibaren bu bilinci yaymak için siz de seferber olun ki yılbaşında yüzlere yerleşen zoraki tebessüm gerçeğe dönsün. Kendisine hediye verilen insanların hediyeyi beğenmemelerinin en önemli nedenlerinin başında, hediye veren kişinin hediyeyi kendi zevkine göre seçmesi geliyor. Zevkler ve renkler tartışılmaz sözünden hareketle bize güzel gelen bir şeyin başkası tarafından da beğenilmesinin garanti olmadığını hatırlamak gerekiyor. Bunun için, hediyenize çok güveniyorsanız bile içine mutlaka değiştirme kartı koyun.

KANEPE Mİ BANYO TADİLATI MI?
Özel günlerde mobilya markaları coşuyor. 'Annenizin kanepelerini yenileyin' türünden kampanyalar yapıyorlar. Evet, hediye bir işe yaramalı kesinlikle ama büyük bir hediye olacaksa acaba banyo tadilatı gibi hayatı daha çok kolaylaştıracak bir şey daha mı mutlu eder bir anneyi?

GENELLEMELERE DİKKAT

Hediye alırken yapılan en önemli yanlışların başında genelleme yapmak geliyor. İstisnalar hediye söz konusu olunca kaideyi bozuyor, hem de fena halde! Güzel bir vazoyu kolyeye tercih edecek kadınlar, maç bileti yerine iyi bir şef bıçağı isteyen adamlar olduğunu unutmamak gerek. Sürekli kedisinin fotoğraflarını sosyal medyada paylaşan birine kedi tırmalama oyuncağı aldığınızda sevinmeyebileceğini öngörmek lazım. Futbol takımı taraftar ürünleri ve burçlarla ilgili hediyeler de mutsuz edecek hediyelerden.

KİŞİYE ÖZEL, EL YAPIMI HEDİYE

Bazen satın alacağınız el yapımı bir hediye herhangi bir hediyeden çok daha makbule geçer, unutmayın. Burada da kilit nokta 'orijinal' bir hediye tasarlamak olmalı. Özenle hazırladığınız el emeği bir çalışma, bu yüzden ilk anda heyecan yaratıp sonra ebedi karanlıklara gömülebilir. Anlamsız bir hediye almak yerine arkadaşınızın ihtiyaçlarına kulak vermeyi deneyin. Sevdiği bir şeyin kaybolduğunu, kırıldığını ya da eskidiğini söylediğinde gözünüzü, kulağınızı dört açın. Bundan daha yerinde bir hediye zor bulursunuz.

EVİNDE GÖZLEM YAPIN

Bir koleksiyonu varsa bir parça eklemek şahane olur. 6'lı şampanya kadeh setine kimse hayır demez; ya da güzel bir peynir servis setine... Renk ve tarz olarak evine uyabileceğini düşündüğünüz bir hediye arkadaşınızı çok sevindirebilir. Bir derneğe bağış yapmak ya da adına fidan dikmek gibi seçenekler de olabilir ama ben daha somut, daha elle tutulur ve sonuçta da daha çok işe yarayacak bir alternatif önereceğim: Bu yılbaşında arkadaşınıza bir deneyim hediye edin. Bir yemek kursu, bir konser ya da ilgilendiği bir konuda dergi aboneliği... Bu sayede yeni yılda bir insanın hayatına yepyeni bir yön vermesini sağlayabilirsiniz.

TREND


Ayın yüzeyindeki doğallık

2015 için trend tahmin ajanslarının öngördüğü 'ay yüzeyindeki doğallıktan esinlenen katmanlı yüzeyler' teması ilk olarak halılarda kendini gösterdi. Özellikle tekstil ürünlerine kolaylıkla uyarlanabilen bu trendin gerisinde kalmak istemiyorsanız www. metrekare.net'e bir göz atın.

YENİLİK

Bugün su içtin mi?

Paşabahçe, Vita su şişesinin satış geliri ile Türkiye Meme Vakfı'nın (MEVA) meme sağlığı bilinçlendirme çalışmalarına destek oluyor. Paşabahçe ayrıca şişenin üzerindeki "Bugün su içtin mi?" sloganı ile günde en az iki litre su tüketmenin sağlık açısından önemine dikkat çekiyor.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yılbaşında anlamlı hediyeler alın
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN