Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Ünlü kadın kilo verince yolu açılıyor

Birçok insan onun sayesinde forma girdi. O da bu sayede ünlü bir yaşam koçu oldu. Şeyda Coşkun şimdi yedi aylık hamile ve sadece altı kilo aldı. Coşkun zayıflattığı isimler hakkında bilinmeyenleri ve hamileliğini anlattı

Ünlü kadın kilo verince yolu açılıyor
Şeyda Coşkun deyince bazıları için akan sular duruyor. Bazıları içinse "Aman dikkat!" kategorisinde. Yıllardır çalıştığı ünlü isimleri kısa sürede zayıflatmasıyla üne kavuşan Coşkun, bu kez hamileliğiyle gündemde. Yedi aylık hamile ama yok denecek kadar küçük bir karnı var. Bu nedenle görenler hayrete düşüyor. Coşkun'la hamileliğini ve zayıflatma sırlarını konuşmak için buluştuk. 2015 yılında kadınların daha özgüvenli ve zayıf olacağını söyleyen Şeyda Coşkun, "Kadınlar zayıfladıkça özgüvenleri yerine geliyor, etrafa farklı bir enerji yayıyorlar. Bu nedenle ünlülerin işleri açılıyor" diyor
- 2015'te zayıf olma takıntımız devam edecek mi?
- Kadınların kendi fizik yapılarına uygun kiloda kalmaları gerekiyor. İlla 34 ya da 36 beden olmaya gerek yok. Kendini 38 bedende güzel hissediyorsa bir kadın, sorun yok. Yeter ki o gereksiz boğumlar, sarkmalar, yağ tabakaları olmasın. Kadını mutsuz eden onlar. Kadının fiziği kaymak gibiyse, mermer gibiyse beden ölçüsü onu rahatsız etmez. Aynanın karşısında özbenlik duygusuyla mutlu olduğu sürece doğru yerdedir. 2015'te kadın kendine dönecek. Geçmiş yıllarda kadınlar kişiliklerini arıyorlardı, artık ne istediklerini biliyorlar. Artık kadınlar bir çanta ve ayakkabıyla mutlu olmuyor, duygusal bir şeyler de istiyor. Ben etrafımdaki kadınlarda bunu görüyorum. "Evde oturayım, kocamdan gelecek parayı yiyeyim" sürecinden çıktı, kendini gösterme ve üretme aşamasına geçti.
- Her kilo verme çabasının altında psikolojik bir neden olduğunu düşünüyor musunuz? Yani kadınlar dönüm noktalarında mı kadınlar size?
- Hayatlarının kırılma noktasında olmuyorlar aslında. O noktayı kilo vererek kırıyorlar ve bu bir dönüm noktası oluyor. Kadın kiloluysa ve belli şeyleri baskılıyor. Kıyafetle kilosunu örtüyor. Duygusal boyutta kim bilir neleri örtüyor? Kilo verince, yaydıkları enerji çok değişiyor. Bir kere özgüven geliyor. Bir tişört, jean giyip sokağa çıkabilmek özgüven veriyor onlara. Sanatçıysa, "Bu kadın bu projeyi tamamlar, reytingi çok iyi olur" güveni veriyor. Ünlü bir kadının kilo vermesi ona yeni bir yol açıyor. Yapımcı da, "Bu kadın bu kiloyu da vermişken, reytingi de iyi olur" diyor. Toplumsal anlamda merak da uyandırıyor. Çünkü acaba bugün yediği içtiğiyle ilgili ne diyecek diye ekrana kilitlenenler oluyor. Gülben'le verdiğimiz kilolardan sonra yolda beni tebrik ediyorlardı.

ARKADAŞINA GÖNDER
Ünlü kadın kilo verince yolu açılıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN