Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İndirim döneminde alışverişte hayatta kalma rehberi

Tam "Artık alışveriş yok" dediğiniz anda insanı baştan çıkartan indirimler dönemi başlayacak. Biz de sizin için bu zorlu tüketim döneminde anlamsız ve bütçenizi aşan alışverişler yapmamanız için bir rehber hazırladık

Giriş Tarihi: 3.1.2015
İndirim döneminde alışverişte hayatta kalma rehberi
An itibariyle yılbaşı telaşını arkamızda bıraktık. Son dakikaya kadar hediye peşinde koşarak geçen anların ardından şu an tam bir alışveriş detoksu yapma zamanı aslına bakarsanız. Ancak markalar ocak ayı boyunca insanı baştan çıkaracak oranlarda indirimlere başlayacak, bu durumda da alışveriş merkezlerinden ve butiklerden uzak durmak imkansızlaşacak. Madem alışverişten önümüzdeki günlerde yakamızı kurtaramayacağız o zaman biz de sizin için indirim döneminde akıllı alışveriş yapmanız ve eve asla kullanmayacağınız kıyafetle dönmemeniz için bir rehber hazırladık:
- Arkadaşlarınızı ne kadar severseniz sevin, indirim döneminde asla arkadaşlarınızla alışverişe çıkmayın. Gruptaki herkesin fikrini ve onayını almaya çalışırken, bir yandan da belki de fark etmeden onları etkilemek için pahalı ve marka ürünler peşinde koşacaksınız. Sonuç olarak sizden çok arkadaşınızın seveceği ve sizinkinden çok onun bütçesine daha uygun kıyafetlerle alışveriş turunuzu tamamlamış olursunuz.
- Alışverişe çıkmadan önce bir gardırob detoksu yapın. Eskiyen, kullanmadığınız kıyafetleri dolaptan çıkartın. İhtiyacınız olan kıyafetleri listeleyin. Alışverişe de bu listeyle çıkıp ihtiyacınız olmayan bir şeyi satın almayın.
- Alışverişe mağazaların çok kalabalık olmadığı erken bir saatte gidin. Alışverişinizi panik, kalabalık duygusu olmadan yapın.
- Alışverişe çıkmadan evvel vücut şeklinizi iyice analiz edin. Gerekiyorsa internetten vücudunuza uygun kesimler hakkında bilgi alın ve asla mağaza çalışanlarının sizi "İnanılmaz güzel oldu, kimseye bu kadar yakışmamıştı" diyerek kandırmasına izin vermeyin!
- Alışverişinizi 1 ya da 2 saat gibi limitli bir süre içinde yapın. Eğer ikna edebiliyorsanız bir erkek arkadaşınızı (sizden sıkılıp kaçmak isteyecek sevgiliniz ya da eşinizi değil) alışverişte size eşlik etmeye ikna edin. Erkekler çok daha acımasız yorumlar yapar ve size yakışmayan bir parçayı almanıza asla izin vermez.
- Alışverişe tok karnına çıkın ve panik halinde bir görev tamamlıyormuşsunuz gibi alışveriş yapmayın. Sıkıldığınız ya da yorulduğunuz zaman bir kahve için dinlenmekten geri kalmayın.
- Olabildiğince nakit parayla alışveriş yapın. Kredi kartı, gelecek aylar boyunca ödemeniz gereken taksitli borç demektir. Kredi kartınıza yüklenip yaz sezonunda yapmak isteyeceğiniz bir şeylerden geri kalmayın.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İndirim döneminde alışverişte hayatta kalma rehberi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN