Ön sırada oturmaya bebeklikten başlıyorlar

Moda endüstrisi o kadar etkili ve büyülü bir dünya ki şov dünyasının birbirinden ünlü isimleri çocuklarını henüz bebekliklerinden itibaren moda haftalarına sürüklüyor

Ön sırada oturmaya bebeklikten başlıyorlar
Moda dünyasının kalbinin en hızlı attığı günleri yaşıyoruz. Şubat ayının ortasından itibaren moda haftaları birbiri ardınca dünyanın dört bir yanında yapılmaya başladı. Erkek moda haftalarının ve Paris Haute Couture Moda Haftası'ndan sonra, 12-19 Şubat tarihleri arasındaki Mercedes-Benz Fashion Week New York ve cuma günü start alan Londra Moda Haftası günlerdir gündemimizde. Tabii ki gelecek yıla damga vuracak tasarımlar, iddialı şovlar, moda haftalarının yıldızı olan tasarımcı ve mankenler en çok konuşulan konular. Ancak New York Moda Haftası ile birlikte artık moda haftalarının yeni yıldızlarının şöhretlerin ve tasarımcıların çocukları olduğunu hepimiz gördük.

DEFİLEDE AĞLAMA KRİZİ

2012 yılında Jennifer Lopez'in Paris Moda Haftası'na kızı Emme ile birlikte katılması gündeme oturmuştu. Baştan aşağa Chanel kıyafetler içindeki Emme'nin 15 dakikalık defilede sıkıntıdan kendini bir yandan bir yana atması ve sürekli annesinin kucağına uzanmaya çalışması günlerce konuşulmuştu. Onun ardından geçtiğimiz yıl Victoria Beckham'ın kızı Harper'ın yan koltuklarında oturan Vogue Amerika'nın efsanevi yayın yönetmeni Anna Wintour ile oynamaya çalışması da yine hafızalarımıza işledi. Bu sene yine annesinin defilesine katılan Harper, bir yıl öncesine göre çok daha uslu ve duruma alışmış haldeydi. Moda haftalarına henüz 1.5 yaşında giriş yapan Kim Kardashian'ın kızı North West ise, çocukların moda haftalarını takip etmelerinin biraz zor olduğunu tüm dünyaya göstermiş oldu. Babası Kanye West'in Adidas ile ortak koleksiyonunu izlemek için New York Moda Haftası'nda yine ön sırada oturan North, ağlayarak ve kendini yerden yere atarak resmen defilenin en çok konuşulan ismi oldu. Tüm çıkarttığı gürültüye rağmen ailesiyle Alexander Wang'in defilesine de giden ve ağlama krizine giren küçük North resmen aile kurbanı olan çocuklardan biri… Senenin yarısından fazlasını annesinin iş görüşmeleri ve programları nedeniyle ondan uzakta geçiren North, ilerleyen yıllarda hakkında moda dünyasının atmosferini bebeklikten itibaren kokladı denebilmesi ve giyim tarzıyla çocuk stil ikonları arasına katılıp şimdiden markalarla yüz binlerce dolarlık anlaşma yapabilmesi için göz göre göre kullanılıyor.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ön sırada oturmaya bebeklikten başlıyorlar
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN