Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Yeni evlilere dekorasyon önerileri

Giriş Tarihi: 6.6.2015
Yeni evlilere dekorasyon önerileri

Yeni bir yaşama adım atacağınız evinizi dekore ederken siz ve eşiniz için manevi önemi olan ayrıntıları kullanabilir, profesyonel destek alabilirsiniz. Tarzınızı belirleme konusunda dekorasyon dergileri de size iyi bir rehber olacaktır

Evlendiniz ve yeni evinizi eşinizle birlikte dekore edeceksiniz. İkinizin zaman içinde bir araya getirdiği eşyalar, resimler, aksesuvarlar ve daha pek çok ayrıntıyı kullanmak istiyorsunuz. Aslında her şeyi baştan almaktan zor görünse de önünüzde birtakım ipuçları olduğunu düşünürseniz çok daha zevkli bir hale geliyor, iş. Mevcut parçaları bir arada kullanmaya çalışmak, sizin ve eşiniz için manevi önemi olan eşya ve aksesuvarları bir araya getirip, birlikte harmoni yaratacakları bir görüntü oluşturmak size kılavuz olacak
Eleyin: İşe rasyonel bakmak gerekiyor. İki insanın zaman içinde birikmiş eşyalarıyla bir ev tasarlamak için biraz eleme yapmak zorundasınız. Kimse koleksiyonlarından ya da aile yadigarı koltuğundan ayrılmak istemez ama mecbur kalacağınız kesin. Ailenize verin. Bağışlayın. Depoya kaldırın. Ne yapın ne edin fazlalıktan arınmış bir hayata adım atın.
Uzlaşın: Erkeklerin bir odayı arkadaşlarıyla oyun oynayabileceği 'playstation odası' haline getirme fantezileri bize ne kadar acayip gelse de bunu kabul etmekten başka bir çare yok gibi. Kabul edip, burada yaptığınız fedakarlıkla salonun en önemli duvarına televizyon yerleştirilmesini önleyebilirsiniz. Televizyonu mümkün olduğu kadar kör bir noktaya yerleştirin. Evdeki en geniş ve en değerlendirilebilir duvara televizyon yerleştirilmesi en basit tabiriyle 'cahillik' gibi geliyor bana. O duvarı boydan boya kitaplık yapabilirsiniz. Entelektüel kişiliğinizi öne çıkarmak için daha iyi bir seçim olamaz.

DESTEK ALABİLİRSİNİZ
Gerekirse bir profesyonelle çalışın:
Herkesin kendi evini bizzat dekore etmesi gerektiğini düşünsem de bu konuda yeteneği olmayanların profesyonel destek almasından yanayım. Mekansal zorunluluklar nedeniyle profesyonel bir el değdiğinde daha iyi olacağı kesin olan mekanları ziyan etmeyip, alan kazanmak, daha çok ışık almak gibi hayati öneme sahip detayları atlamamak gerekiyor.
Tarzınızı belirleyin: Kendinize güveniyorsanız ve dekorasyon işini bizzat üstleniyorsanız zaten eşyaların bir kısmı belli olduğundan işiniz kolaylaşıyor. Onları belli bir tarz çerçevesinde, birtakım yeni eşya ve aksesuvarlarla bir araya getirecek ve yeni yaşam alanınızı tasarlamış olacaksınız. Zaten şimdiye kadar almış olduğunuz eşyalar da az çok stilinizi belli edecek nitelikte olduğundan kendinizin ve eşinizin yakın hissettiğiniz bir tarza doğru yöneleceksiniz. Daha önce kendisine hiç eşya almamış, ailesiyle yaşadığı için ilk kez kendini dekorasyon işinin ortasında bulanlara tavsiyem acele etmeyip bol bol dekorasyon dergisi karıştırmaları. Kendinizi yakın hissedeceğiniz bir tarza, bir eve kolayca rastlayabileceğiniz dergilerde evin o noktaya gelişinin hikayesini de bulacaksınız. O hikayeleri okuyun. Öyle ilginç ayrıntılara rastlayacaksınız ki. O ilginç hikayelerden biri size dokunacak ve belki de hayatınızı değiştirecek. Tarzınıza karar vermek konusunda da dergilerin yardımını göreceksiniz. Eşinizle hiç ortak bir noktada buluşamıyorsanız her tarza kolaylıkla adapte olabilecek dizayn klasiklerini tercih edin. Böylece sonradan yaşanacak fikir değişikliklerinden oluşacak zararı minimuma indirebilirsiniz. Chesterfield deri kanepe, İskandinav tarzı yalın hatlı sandalyeler gibi parçalar, kurtarıcı olacaktır.
Eskicilere gidin Eşyalarınızı yeni aldınız ve mekana bir ruh katmak gerektiğini hissettiyseniz aradığınız eskiciler ve bit pazarlarındadır büyük ihtimalle. İlk seferde bir şey bulamayabilirsiniz. Birkaç sefer gittikten sonra yakınlık hissedeceğiniz bir sehpa, bir sandalye gibi rahatlıkla cilası yenilenip, evinize uygun hale gelebilecek bir parça alın.

TREND

Organik formlar
Geçen yılın başından beri trend olan organik, bölünerek çoğalmış gibi görünen, akışkan ve doğal formlar, bu yaz da çok popüler olacak. www. nudeglass.com

YENİLİK

Sepet saksı
Galvaniz saksıların sepet formlu, taşınabilir olanlarını tercih edip, sevdiğiniz bitkileri her an gözünüzün önünde tutabilirsiniz.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yeni evlilere dekorasyon önerileri
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN