Türkiye'nin en iyi haber sitesi

56 yaşında herkese kafa tutuyor

56 yaşında herkese kafa tutuyor

Sahnede öptüğü Drake'nin, dudaklarını silmesiyle alay konusu olan 56 yaşındaki Madonna, son klibinde Beyonce'den Nicky Minaj'a kadar tüm etkili isimleri bir araya getirerek bir kez daha müzik dünyasının kraliçesi olduğunu dosta düşmana ispat etti

Müzik dünyasında özellikle 80'lere ve 90'lara damgasını vuran biri varsa o kesinlikle Madonna'dır... Şu an bize doğal gelen şarkı sözleri, klipler, danslar, sahne şovları neredeyse tamamen 1958 doğumlu Madonna'nın gelecek nesillere ilham kaynağı olan yaratıcılığının ve muhteşem zekasının eseridir. 1978 yılında, Michigan'daki üniversite eğitimini bırakıp cebinde 35 dolarla New York'a gelen ünlü şarkıcı geçen yıllar boyunca kariyerinde çok eleştiri almış olmasına rağmen asla hayranları tarafından terk edilmeden ve satış grafiğinde bir düşüş yaşamadan bu günlere kadar geldi. 1982 yılında ilk single'ını piyasaya çıkartmasından bugüne kadar nesiller boyunca bir müzik ikonu olarak görülen Madonna'nın belki de hayatında ilk alay konusu olduğu ve yaşından dolayı eleştirildiği hadise bu sene yaşandı. R&B ve rap dünyasının tanınan ismi Drake'yi (28) Nisan ayında sahnede öpen ünlü şarkıcı beklenmedik bir tepki aldı. O ana kadar müzik dünyasının ulaşılmaz kraliçesi olarak görünen Madonna tarafından bir anda öpülen Drake, bir anda neye uğradığını şaşırdı ve elinin tersiyle tüm dinleyenlerin şaşkın bakışları arasında dudaklarını sildi.

YAŞ AYRIMCILIĞINA TEPKİ
Bu olayın ardından Drake tepki çekmemek için Instagram'da "O an büyük bir heyecan yaşadım, ne yapacağımı şaşırdım, olay yanlış yorumlandı" yazmak zorunda kaldı. Yine de dedikodular ve 50'li yaşlarındaki bir kadının hala müzik endüstrisine yön veriyor oluşunu kabul edemeyenler ünlü şarkıcıyı ağır eleştirilere tuttu. Madonna'nın artık yaşının gerektirdiği gibi davranmasını isteyenler mi çıkmadı, onun bu kontrolsüz tavırlarının bir sonu gelmesini hatta müziği bırakmasını isteyenler mi... Her konuda yıllar boyunca sert bir şekilde kendini savunan ve eleştirilere kulaklarını tıkayan Madonna bu sefer biraz kırgındı. Yaşından dolayı eleştiriliyor oluşu bir sanatçı olarak onu yaralamıştı. Katy Perry'nin Twitter hesabından yazdığı "Müzik endüstrisinin bu yaş ayrımcılığını, özellikle de kadınlara karşı olan ayrımcılığını sonlandırması lazım" yorumunu kendi hesabında paylaşarak biraz olsun neler hissettiğinin sinyallerini vermişti.

5 YILDIZ AYNI KLİPTE
Nisan ayında yaşanan bu olayın ardından Madonna, medyadan uzak kaldı. Bunun onun için bir travma hatta geri dönülemez bir düşüşün başlangıcı olduğu yorumunu yapanlarsa kısa süre içinde ne kadar yanıldıklarını anladı. 56 yaşındaki Madonna bu hafta, şu an müzik dünyasındaki tüm genç etkili isimlerini (Beyonce, Katy Perry, Rita Ora, Nicky Minaj ve Miley Cyrus) son single'ının video klibinde bir araya getirdi Single'ın isminin 'Bitch I'm Madonna' (O.... Ben Madonna'yım) olması da ünlü şarkıcının yapılan eleştirilere verdiği cevaptı. Onu tahtından devirmek isteyenlerin daha çok bekleyeceğini sanatıyla ortaya koyan şarkıcı, genç neslin isimlerini klibinde bir araya getirerek ne derece güçlü olduğunu da dosta düşmana duyurmuş oldu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
56 yaşında herkese kafa tutuyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN