Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Papa'nın tasarımcısı Türk kadınlarını giydirecek

Yıllarca Papa II. Jean Paul'ü giydiren İtalyan tasarımcı Gai Mattiolo, yeni sezon koleksiyonunu İstanbul'daki Venedik Sarayı'nda tanıtacak. Mattiolo'nun amacı tasarımlarıyla hem Türk kadınlarının gönlünü çelmek hem de Türkiye üzerinden Ortadoğu'ya açılmak

Papa'nın tasarımcısı Türk kadınlarını giydirecek
Bir dönem İtalya'da yaşanan ekonomik krizlerin de etkisiyle dünya moda arenasındaki etkinliğini yitiren İtalya'nın tasarımcıları son birkaç sezondur yeniden eski iddialı günlerine geri döndü. Bu isimlerden biri de 1968 doğumlu Gai Mattiolo. 2000'li yıllarda sadece İtalya'da değil tüm dünyada fırtına gibi esen Mattiolo bu ekonomik krizlerin ardından özel dikim ve gelinlik koleksiyonlarına ağırlık vermeyi tercih etmişti. Monica Bellucci, Naomi Campbell, Ivana Trump ve Sharon Stone gibi ünlü isimleri giydiren ve İtalyan aristokrasisinin yıllardır takip ettiği isimlerden biri olan, özellikle da Papa II. Jean Paul için hazırladığı tören kıyafetleriyle tüm dünyaya ismini duyuran tasarımcı Mattiolo, sonbahar- kış koleksiyonunu Türkiye'de tanıtmaya karar verdi. Mattiolo'nun yeni koleksiyonunu Türkiye'de tanıtmasının nedeniyse Ortadoğu ve Orta Asya'daki modaseverlere ulaşmanın en doğru yolunun Türkiye üzerinden ilerlemek olduğunu düşünmesi. Bir zamanlar Versace modaevinin en büyük korkulu rüyası olan ve tasarımlarını dünya jet setinde giymeyen isim bulunmayan Mattiolo ile Türkiye'deki defilesi üzerine konuştuk. İlk olarak Mattiolo Türkiye'deki hedeflerini anlatıyor: "Türkiye benim için önemli bir motivasyon kaynağı. Modada yeni pazarlara açılmanın önemini hiç kimse inkar edemez. Ortadoğu ve Orta Asya pazarına açılmak ve koleksiyonlarımı bu coğrafyalara ulaştırmak için Türkiye çok doğru bir lansman noktası. Türk girişimcilerle de görüştüm. Koleksiyonlarımın Türkiye'de dağıtımı gündemde. İstanbul'dan başlayarak kendi mağazamızı açma girişimimiz de var. Ayrıca Türkiye'nin moda konusunda belirli bir coğrafyada etkili oluşunda dünyanın birçok noktasında gösterilen televizyon dizilerinin büyük önemi var. Gerçekten de Türk dizileriyle Türk tasarımcıları kendilerini tanıtma fırsatı buldu. Ben de aynı şekilde kendi çizgimi daha net aktarabilmek için dizilerle görüşmeler yapıyorum."

TÜRK KADINI DUYARLI

Türklerin özellikle İtalyan stilinden ve tarzından etkileniyor oluşunun kendisi için büyük bir avantaj olduğunu söyleyen Mattiolo, "Türkiye çok dinamik bir pazar. İtalyan stil ve tarzının da bu kadar çok seviliyor olması büyük bir avantaj. Türkiye'nin genel olarak giyim, kuşam konusunda İtalyan modasına yakın olması, İtalyan tasarımcılarını takip etmesi de tabii ki benim Türkiye üzerinden çalışma yürütme kararı almamda etkili oldu" diyor ve kısa süre içinde şu an görüşmeleri sürdüğü için ismini açıklayamayacağı ancak çok popüler bir Türk şarkıcısının sahne kostümlerini de hazırlayacağını söylüyor. Koleksiyonun sergilendiği mekanın da çok önemli olduğunu ifade eden İtalyan tasarımcı, Venedik Sarayı'nın da çizgisinin daha iyi anlaşılmasını sağlayacağını söylüyor. Mattiolo'ya son olarak Türk kadının nasıl gördüğünü ve bir tasarımcı olarak nasıl yorumladığını soruyorum o da "Türk kadını, seksiliği en güzel taşıyan dünya kadınlarından. Mağrur, vakur, derin bakışlı, aynı zamanda feminen olmasını bilen kadınlar. Üstelik bütün bunları da belli bir zarafetle yapıyor" diyerek bizlerin gönlünü kazanmayı başarıyor.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Papa'nın tasarımcısı Türk kadınlarını giydirecek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN