Enerjisi temizlenmiş mücevherler

Son dönemde enerji konusu son derece gündemde. Sinem Güven de tasarladığı mücevherleri enerji uzmanlarına temizletip bu trendi takip ediyor

Giriş Tarihi: 29.8.2015
Enerjisi temizlenmiş mücevherler
Eski Türkiye güzellerinden Sinem Güven, podyumlardan ayrıldıktan sonra takı tasarım işiyle uğraşmaya başladı. Yıllardır tasarımları yakın çevresi tarafından kullanılan Güven, kısa süre önce Hathi ismini verdiği kendi mücevher markasını kurdu.

ŞANS GETİREN TASARIM
243 parçayı bulan koleksiyonu şu an Alaçatı Hacımemiş Rue 1387'de ve birçok moda ve alışveriş sitesinde satışta olan ve en büyük hayalinin bir gün Bulgari için tasarım yapmak olduğunu söyleyen Güven ile tasarım serüvenini konuştuk. Yıllardır kendisi için mücevher tasarlayan Güven, markasının ortaya çıkış hikayesini şu sözlerle anlatıyor: "Markamın logosunda yer alan fil ile kolumdaki fil dövmesi aynı. Bir Hindistan seyahatimden sonra yaptırmıştım bu dövmeyi. Orada fillerin şans ve bereket getirdiğine inanılıyor. Bu dövmeyi yaptırdığımdan beri bana da çok uğurlu geldi. O yüzden markamın ismi ve logosu da mücevherlerimi takan tüm kadınlara şans getirmesi için Hathi koydum. Hathi kelimesi zaten Hintçe'de fil anlamına geliyor." Tasarımları aralarında Demet Şener, Ebru Şallı, Burcu Esmersoy, Ayşe Kucuroğlu, Siren Ertan ve Şebnem Çapa'nın da bulunduğu birçok ünlü isim tarafından kullanılan Güven mücevherlerinin enerjisinin Hindistan'da temizlendiğini söylüyor. Tasarımcı, "Mücevherlerde kullanacağımız malzemeleri seçmek ve tasarımları nerede yaptıracağımıza karar vermek çok keyifliydi. Mücevherlerin tasarımları tamamlandıktan sonra yapılması için Hindistan'a gönderildi. Koleksiyondaki her bir parça ayrı ayrı enerji uzmanlarına temizlettirilerek üzerlerindeki negatif enerjilerden arındırıldı. Ve mücevherlerimi takacak kişilere şans, aşk, bereket ve sağlık getirmesi için pozitif enerjiler yüklendi" diyor.

DEĞERLİ TAŞLAR KULLANDI

Tasarımlarını evde kendisine ait bir köşede yaptığını söyleyen Güven, "Tüm koleksiyonumda altın ve gümüş üstüne yakut, zümrüt, elmas ve pırlanta gibi değerli taşları kullandım. Bu malzemelerin dışında ahşap boncuklar, oniks ve mercan gibi doğal taşlar da kullandım" diyor. Markanın mücevherlerinin fiyatları 300 lirayla 15 bin lira arasında değişiyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Enerjisi temizlenmiş mücevherler
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN