Türkiye'nin en iyi haber sitesi

7/24 şehirde yaşam

Giriş Tarihi: 10.10.2015
7/24 şehirde yaşam
FESTİVAL

OLKAN ÖZYURT


İki efsane Koudelka ve Frank geliyor!
Fotoğrafın iki efsane ismi Josef Koudelka ile Robert Frank İstanbul'a geliyor! Sadece onlar mı Anders Petersen, Atta Kim, Stanley Green de... Bu isimlerin ülkemize gelme sebebi Fotoİstanbul, 2. Beşiktaş Uluslararası Fotoğraf Festivali. Festivalde 40 sergi, 15 panel düzenlenecek... Sergiler İstanbul'un sokaklarında yer alacak. Fotoğraf festivali Ara Güler'siz olur mu? Usta için de özel bir bölüm yer alıyor. Pek bilinmeyen fotoğraflarının da yer alacağı kapsamlı sergi açılacak. Türkiye'den Sıtkı Kösemen, Haluk Çobanoğlu, Laleper Aytek, Kürşat Bayhan gibi isimlerin katıldığı festival 8 Kasım'a kadar sürecek.

KONSER

MELTEM FIRATLI

Müzik ve tasarım bir arada

Bu hafta sonu KüçükÇiftlik Park'ta Garden Sale var. Tekstilden takıya, vintage objelerden endüstriyel tasarımlara binlerce ürünün satıldığı etkinliğin bu yıl dördüncüsü gerçekleşiyor. Etkinliğin bir özelliği de alışverişin yanı sıra gün boyunca müzik ve eğlence vaat etmesi. Bu yıl Uninvited Jazz Band ve sokak müzisyenlerinin keyifli müzikleri eşliğinde mandaladan defter yapmaya farklı konularda atölyeler gerçekleştirilecek. Hava karardığından ise sahneye müzisyenler çıkacak. Bu akşam Four in the Pocket ve yarın akşam ise 123 Band konser verecek.

Zaman duracak
Kimi müzisyenler vardır, şarkı söylemeye başladıklarında zaman durur; zaman ve mekan algınızı değişir. O an müzisyen sizi nereye götürmek isterse gönüllü peşine takılır, kendinizi o yerde bulursunuz. Caz ve dünya müziğini harmanlayan Hindi Zahra da işte böyle bir müzisyen. Şarkıları etkileyici, sesi büyüleyici. Türkiye'de onu Beautiful Tango adlı şarkısıyla tanıyan ve sonrasında takip etmeyi hiç bırakmayan çok hayranı var. Neyse ki arayı çok uzatmıyor, sık sık ülkemizde konser veriyor. Önümüzdeki günlerde de üç farklı şehirde sahneye çıkacak. Yarı Fransız yarı Faslı müzisyen, Babylon Presents konserlerinin ilki için 17 Ekim'de İstanbul Volkswagen Arena'da izleyicisinin karşısına çıkacak. 18 Ekim'de Ankara Hayal Kahvesi'nde ve 20 Ekim'de İzmir Arena'da sahne alacak. Geçen nisan ayında son albümü Homeland'i yayınlayan müzisyen bu albümdeki şarkıların çoğunu Fas'ta kaydetmiş.

NOT DEFTERİ

DAMLA KAYAYERLİ


1- İstanbul Beyoğlu'ndaki Cezayir adlı mekânda atölye serileri başlıyor. İlk seri bitki, çiçek, tasarımı hakkında. Atölye yarın saat 11.00-14.00 arasında. Bilgi için 0 212 245 99 80
2- Filme kimi geçen hafta İzmir'de başladı. Festivalin bitiş tarihi olan 12 Ekim'deki gösterimde Cannes'dan ödüllü The Lobster filmi var. Film, Karaca Sineması'nda saat 16.00'da başlıyor.
3- 18. Uluslararası İstanbul Kukla Festivali 13-25 Ekim arasında gerçekleşecek. Festival kapsamında 14 Ekim saat 11.00'de The Fifh Wheel seyirciyle buluşacak. Bilet 23 TL.
4- Har biye Açıkhava Tiyatrosu'nda Tarkan'ın ertelenen konser serisi 15 Ekim'de başlıyor. Konserin biletleri 330 TL ile 150 TL arasında. 5- Rap müziğin önemli ismi Sagopa Kajmer, uzun bir aradan sonra 16 Ekim saat 19.00'da Balıkesir Belediyesi Salih Tozan Kültür Merkezi'nde sahne alacak.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
7/24 şehirde yaşam
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN