Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Volkana mı atlasam buzullarda mı kalsam?

Geçtiğimiz yıl boyunca birçok hayal kurdunuz. Günlük hayat koşuşturmasından büyük ihtimalle fırsatınız olmadı. O zaman 2016'da bir değişiklik yapın yepyeni yerleri ve heyecanları keşfedin. Fransız Le Monde gazetesi, yeni yılda yapabileceğiniz farklı tatil alternatiflerini bir araya getirdi

Volkana mı atlasam buzullarda mı kalsam?
ZAMBİYA

Afrika kıtasının güney bölümünde yer alan Zambiya, ismini aldığı Zambeze Nehri'nin tüm dünyaca tanınan bir turistik aktivite merkezi olmasını sağladı. Kanolarla nehrin birçok noktasında kürek çekebilirsiniz. Ancak kanonuzla yapacağınız en heyecan verici şey nehrin okyanusa bağlandığı bir şelaleye kadar kürek çekmek olacak. Aşağı düşme tehlikesiyle burun buruna kalıp yine de bu heyecanı yaşamak isteyen özel gruplar her sene ülkeyi ziyaret ediyor.

İRLANDA


Muhteşem bir doğaya sahip olan İrlanda'da da bisiklete binmek bambaşka bir deneyim. Tabii ki bisiklete bindiğiniz nokta da bir öneme sahip. Falezlerin kenarlarında pedala basmak inanılmaz bir duygu olsa gerek. Her an binlerce metre yükseklikten düşme ihtimaliniz olduğunu bile bile pedalları çevirirken adrenalin tüm vücudunuzda dolaşacak.

ŞİLİ


Volkanların ülkesi Şili'de elbette yapacak birçok şey bulabilirsiniz. Ancak hiçbirinden alacağınız heyecan bir volkanın içine atlamak gibi olmayacaktır. Şili'de çalışmalarını sürdüren özel bir şirket volkanlar bölgesine özel helikopter turları düzenliyor. Siz tabii ki sadece bir volkana helikopterle yakınlaşmanın heyecanıyla yetinebilirsiniz. Ancak 9 bin euro karşılığında çok daha farklı bir deneyim yaşamanız mümkün. Helikopterden volkanın içine atlayabilirsiniz. Tabii ki bunu yapabilmeniz için size özel bir kıyafet verilecek. Elastik ve güçlü iplerle helikoptere bağlı olacaksınız.

İSVİÇRE


Lion Gölü'ne dalıp buz parçaları arasında yüzmek hayatınızın en unutulmaz anılarından biri olmaya aday. Derinlerde sadece o soğuğa dayanabilen balıklarla yüzmek, dünyada yaşadığınız her endişeyi ve korkuyu unutmanızı sağlayacak.

İZLANDA


Buzullarla çevrili İzlanda'ya gidip dünyanın en görkemli ve korkutucu doğal oluşumlarını ziyaret etmemek olmaz. Buzullara gitmek hatta orada birkaç gece kalarak zaman geçirmek... Seslerden ve tüm yaşamdan uzakta kalabilmek sizin bambaşka bir olgunlukla hayata dönmenizi sağlayacak

AVUSTRALYA


Okyanusun her bir yanında köpekbalıklarının olduğunu bilerek yüzmek çok korkutucu. Ancak bir de özel çelik bir kafes içinde okyanusun en derinlerine, doğrudan köpekbalıklarının merkezine gitmek emin olun bambaşka bir heyecan. Her sene binlerce kişi bu korkutucu ancak büyüleyici hayvanları yakından görebilmek için kafeslerle okyanus sularına dalıyor ve hayatları boyunca unutamayacakları bir tecrübe yaşıyor.

AMERİKA


Amerika'nın dört bir yanında farklı heyecanlar yaşayabilirsiniz. Ancak Büyük Kanyon, Amerika seyahatlerinizden birinde muhakkak görmeniz gereken noktalar arasında yer alıyor. Büyük Kanyon'u farklı şekillerde geçebilir ve doğanın bu büyüleyici noktasını içinize sindirebilirsiniz. Ancak özel bir araca bağlı paraşütle kanyonu yaklaşık 80 kilometre hızla havadan görmek size farklı duygular yaşatacaktır.

KANADA


Kanada'da bulunan 150 metre yükseliğindeki CN Kulesi, zaman içinde heyecan verici aktivitelerin yapıldığı bir merkez haline dönüştü. Küçük gruplar halinde kulenin en yüksek noktasına çıkıp orada kısa bir yürüyüş yapmak ve aşağıya bakmak emin olun hayatınız boyunca unutamayacağınız bir anı olacak.

NORVEÇ


Paraşütle atlamayı dünyanın neresinde olursanız olun ömrünüzde bir kez denemeniz lazım. Ancak Norveç'te paraşütle atlamaya yepyeni bir adrenalin duygusu daha ekleniyor. Gruplar halinde buzlarla kaplı Norveç Denizi'nin kıyısında bulunan dev dağlara gidiliyor. Ve neredeyse çıplak bir halde denize paraşütle atlanıyor. O anda soğuk mu, sarp kayalıklar mı, yoksa yükseklik mi sizi daha çok korkutur tahmin etmek zor...

PERU


Bir tatilinizi Peru'da geçirmeniz dünyaya bakışınızın değişmesini sağlayacak. Farklı kültürleri, doğa örtüsü ve tarihiyle Peru'ya gitmek ve beş yıldızlı bir otelde kalmanız bile sizin farklı bir dünyaya adım atmanız için yeterli olacak. Bir de bu tatili daha da büyüleyici bir hale getirmek için dünyanın başka hiçbir yerinde bulunmayan bir konaklama noktasını tercih edebilirsiniz. Denizin 300 metre üzerine kurulu olan Natura Vive Skylodge isimli mini otel, falezler üzerinde uyumanıza imkan veriyor. Tabii tamamen transparan üç kapsülden oluşan bu mini konukhanede kalabilmeniz için gerçekten de kalbinizle ilgili bir sorun olmaması gerekiyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Volkana mı atlasam buzullarda mı kalsam?
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN