Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Burca göre ev hediyesi

Giriş Tarihi: 26.12.2015
Burca göre ev hediyesi

Yeni yıla sayılı günler kala sevdiklerinize isabetli yılbaşı hediyeleri verebilmeniz için Home Art dergisinin astroloji yazarı Mimar Astrolog Duygu Hayırlıoğlu'nun yazılarını derledim. Buyrun, okuyun, hediyelerinizi seçerken bilerek hareket edin

Burçların genel dekorasyon anlayışları, nelerden kaçınmaları gerektiği ve onlara alınabilecek, hayal kırıklığı yaratmayacak hediye seçenekleri yazıda. Ama siz siz olun, hediyenize değiştirme kartı koymayı ihmal etmeyin.

Oğlak
Oğlaklar doğayla iç içe yaşamak ister. Eskiye çok bağlıdırlar. Yaşadıkları ev, düzenlerini sürdürmelerine yeterliyse asla başka bir eve taşınmayı düşünmezler. Gri, siyah, koyu yeşil en çok kullandıkları renklerdir. Dekorasyonda doğal dokuları tercih ederler. Perdelik ve döşemelik kumaşları seçerken uzun zaman kullanmayı düşündükleri için kaliteli olanı tercih etmeye çalışırlar.

Ev hediyesi

Eski görünümlü resim çerçeveleri ve seramik kaseler.

Kova
Özgür ruhları evlerini geniş, ferah mekanlarda seçmelerine sebep olur. Zamanla sınırlanmayı sevmeyen yapıları, dekorasyonda yeniyle eskiyi diledikleri gibi hiçbir stil anlayışını takip etmeksizin, bir arada kullanmalarını ve kendi modalarını yaratmalarını sağlar. Teknolojiyi evlerinde dekorasyon amaçlı kullanmak isterler.

Ev hediyesi
İlginç, metal objeler, cep bilgisayarları, özel tasarlanmış sıra dışı küçük aydınlatma aksesuvarları.

Balık
Balık burçları maddi durumları elverdiği ölçüde suya yakın yerlerde ve doğayla iç içe yaşamak ister. Mum ışığı veya endirekt aydınlatma tercihleridir. Çok sayıda tablo ve fotoğraf kullanırlar.

Ev hediyesi

Denizin derinliklerinden gelmiş gibi görünen aksesuvarlar ve sofra ürünleri.

Koç
Modern mobilyalar ve özel tasarım objeleri tercih ederler. Seçtikleri mobilyalarda olanaklarını fazlasıyla zorlayabilirler. Özel tasarlanmış pahalı eşyalar her zaman tercihleri olur ama mobilyalarını uzun yıllar kullanırlar.

Ev hediyesi

Metal heykeller, kırmızı yastık.

Boğa
Venüsün renkleri olan pastel mavi, pembe, yeşil kumaşlarda kendinden desen veya çiçekli desenleri tercih ederler. Yemek hayatlarının en önemli alanını oluşturur, bu nedenle mutfakları çok zengin donanıma sahip olsun isterler.

Ev hediyesi

Seramik biblolar ve saksı çiçekleri.

İkizler
Modern, yalın hatlara sahip mobilyalar tercihleridir. İhtiyaçları kadar eşyaya sahip olmaları gerektiğini düşünürler. Günün dekorasyon anlayışını takip ederler ve çok çabuk sıkıldıkları için sık sık eşya değiştirirler. Çocuksu tasarımlar, ilginç objeler, duvarda graffiti gibi beklenmedik sanat eserlerini tercih edebilirler.

Ev hediyesi

Maket araba ve motorlar, en son çıkan cd ve kitaplar.

Yengeç
Yuvaları onların kalesidir. Bu nedenle evlerini bütün ailenin güvenliğini, ihtiyaçlarını karşılayacağı mekanlardan seçerler. Evde ortak yaşam alanlarını bütün ailenin bir araya toplanacağı mobilya çözümleriyle dekore ederler. Aileden kalma eşyalara yer verirler.

Ev hediyesi

Romantik biblolar, eski aile fotoğrafları, gümüş resim çerçevesi.

Aslan
Gösteriş, abartı, şan, şöhret merakı Aslanları büyük mekanlarda yaşamaya yöneltir. Evleri bir tiyatro sahnesini andırır. Yerlere kadar inen parlak kumaşlardan seçilmiş sahneyi hatırlatan perde kumaşları ve uçuşan ipek dokulu tüller... Evlerini dekore ederlerken bir parti havası yaratıp daha sonra sıkılıp her şeyi yenileyebilirler.

Ev hediyesi

Tasarım objeler, tüylü yastıklar, varaklı ayna, kristal bardaklar.

Başak
Dekorasyonda daima abartıdan kaçarlar, çok ince detaylarda gizli zevkleri vardır. Doğal dokulu, ham ipek ve ham keten türü kumaşları tercih ederler. Asla sıradan bir mobilya kullanamazlar.

Ev hediyesi

Tamir çantası, mutfakta işlevsel gereçler, keten kumaştan yastıklar.

Terazi
Zarif, estetik anlayışı çok gelişmiş kişilerdir. Sanat eserlerine önem verirler, banyoda bile tabloya rastlamak mümkündür.

Ev hediyesi

Minik tablolar, müzik cd'si, saten ve minik çiçek desenli yastıklar.

Akrep
Siyah deri koltuklar tercihlerinin başında gelir. Kırmızı, favori renkleri arasındadır. Yukardan aydınlatmayı genelde mecbur kalmadıkça kullanmak istemezler. Mum ışığı, hayatlarının önemli bir parçasıdır. Aksesuvar seçiminde şamdanlar, renkli camdan yapılmış objeler olmazsa olmazlarıdır.

Ev hediyesi

Siyah ve kırmızı yastıklar, renkli cam şamdanlar ve mum.

Yay
Farklı kültürlere olan merakları dekorasyonda onları çeşitliliğe yöneltir. Seçimlerini estetik kaygısı duymadan, farklı stilleri bir araya getirerek, her türlü tasarıma kapılarını açarak ifade ederler.

Ev hediyesi

Seyahatlerde alınan ilginç objeler, ilk bakışta ne olduğu anlaşılmayan tasarımlar ve resimler.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Burca göre ev hediyesi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN