Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Evinize alıcı gözüyle bakın

Giriş Tarihi: 27.2.2016
Evinize alıcı gözüyle bakın

Evinizin dekorasyonuyla uğraşmak gerçekten keyifli bir uğraş. Fakat dekorasyon için para dökmek gerekmiyor, biraz dikkat ve çabayla mekanları yenileyebilir, dekora etmenin tadını çıkarabilirsiniz

İnsanlar temelde ikiye ayrılıyor. Gazetelerden çıkan yapı market broşürlerinin her sayfasını inceleyenler ve hemen kenara ayırıp hiç bakmayanlar. Ben her sayfasını inceleyenlerdenim. Hem de daha gazeteye bile bakmadan, hiçbir sayfayı atlamadan inceliyorum. Darbeli matkaplardan basınçlı yıkama makinelerine kadar her ürüne bakıyorum. Alacak olsam da olmasam da, mutlaka bakıyorum. Mesleki deformasyon diye açıklamak da mümkün değil durumu zira dekorasyon sektöründe çalışmaya başlamadan da çok meraklıydım. Evinizin dekorasyonu için hayal kurmak, almayı düşündüğünüz mobilya ve aksesuvarlarla ilgili planlar yapmak işin en eğlenceli kısmı aslında. Bir yandan bir an önce bitsin ve rahat rahat yaptığınız yeni düzenin içinde oturmak istiyorsunuz, bir yandan da o keyfin sürmesini. Evdeki dekorasyon işinin bitmesi, hoşlandığınız birini elde etmek gibi. Hedefe ulaşılıyor ama heyecan da bitiyor. Heyecanın hiç bitmemesi, hep yapacak bir şeyler, değiştirecek, dönüştürecek bir şeyler bulabilmek de mümkün aslında. Nasıl mı?
Evinize farklı bir gözle bakmayı öğrenin. Arada sırada evinize gelen bir yabancı gibi düşünün kendinizi ve o düşünceyle girin içeri. Başkasının evi olduğunu düşününce çok daha acımasızca eleştirebilirsiniz evinizi ve yeni fikirler bulabilirsiniz.
Yapı marketlere gidip yeni materyalleri takip edin. Piyasada neler olduğunu bilmek, hayal gücünüzün sınırlarını genişletebilir.
Duvarlara yapılmış uygulamaların, vida deliklerinin ya da uzun zamandır asılı duran çerçevelerin izlerinin kolaylıkla yok olabileceğini düşünerek başlayın yeni düşüncelere.
Kanepe alırken kılıfı çıkabilen modelleri tercih edin. Bu kılıfların neredeyse kanepe kadar fiyatı var ama bir ekstra kılıf alarak kanepenizi çeşitli şekilde kullanmanın lüksünü yaşayın.
Eskicileri gezmeyi ihmal etmeyin. Hiç aklınıza gelmeyen ve evinize çok şey katacak bir objeyi bulabileceğinizi hep aklınızın bir köşesinde tutun.
Kullanmadığınız eşyalara ara sıra göz atın. Bambaşka işlevlere sahip eşyaları beklenmedik yerlerde kullanabilirsiniz. Separatör olarak kullanmak üzere aldığınız zincir perdeler ile şık bir yatak başı tasarlayabilirsiniz mesela.
Kurallara çok bağlı kalmayın. Mesela uygun yer varsa banyoda resim çerçevesi de olur, kitaplık da. Hayal gücünüze şans verin.
Kitaplarınız bir yerlerde birikmeye başladıysa, onları atıp, vermek yerine yeni raflar, kitaplıklar gerektiğini gözlemleyebilirsiniz. Tamamen bakış açınıza bağlı.
Sanat eserlerinin gücünün farkına varın. İlla bir tablo olmak zorunda değilsiniz, mesela telden yapılmış üç boyutlu heykelsi objeler evinize bambaşka bir hava katabilir.
Sehpanızın tablasını değiştirmeyi deneyin. Mevcut tablanın üstüne incecik bir mermer uygulamasının nasıl bir değişikliğe sebep olabileceğini bir düşünün.
İlginç tasarımlı, göz alıcı duvar kağıtlarıyla neler yapabileceğinizin farkına varın. Ufacık bir bölüme kaplasanız bile gerçek bir fark yaratacağınızı bilin.

TREND


Katlanabilen mobilyalar

Evlerin metrekareleri küçüldükçe katlanabilen mobilyalara talep artıyor. Kanepeler, koltuklar, iç içe girebilen ürünler, hayat kurtarıyor.

YENİLİK

Geliştiren halılar

Özel tasarım ekipleri ve pedagoglar eşliğinde tasarlanan çocuk halıları çocukların kişisel gelişimine katkıda bulunuyor. www.confetti.com.tr

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Evinize alıcı gözüyle bakın
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN