Güzeller mıknatıs gibi çekiyor

Güzeller mıknatıs gibi çekiyor

Dünyanın önde gelen üniversiteleri ilginç bir araştırma için bir araya geldi. Bilim adamları grup psikolojisini araştırdı ve güzellerin birbirini çektiği sonucuna vardı

Güzel insanların her zaman çevresi daha kalabalık olur. Ve her nedense fiziksel olarak dikkat çekici kişilerin hep çevresinde kendileri gibi dikkat çekici insanlar olur. Dünyanın en saygın üniversitelerinden biri olan Oxford Üniversitesi'nin de aralarında bulunduğu bir grup üniversite kısa süre önce insanların neye göre gruplaştığı üzerinde bir araştırma yaptı. Bu araştırmanın sonuçları inginç. 172 kişi arasında yapılan araştırma sırasında, birbirini tanımayan deneklerden kendilerine en yakın gördükleri kişi ya da kişilerin yanına gidip sohbet etmeleri istendi. Tabii ki denekler fiziksel olarak birbirinden farklıydı. Ve kısa bir süre içinde bilim adamları fiziksel olarak birbirine benzeyen kişilerin bir arada toplanmaya başladığını gözlemledi. Tabii ki güzel olanlar bir aradaydı. Fiziksel olarak daha az dikkat çekici olanlar da yine bir arada kalmayı tercih etti.

BENZER TİP LER TOPLANDI
Özellikle güzel kadınların çevresinde bir grup oluştuğu ve kadınların bu grubu yönlendirebilecek güce sahip olduğu gözlemlendi. İnsanlar altı kişiden daha kalabalık gruplar kurmazken, benzer fiziksel özellikleri olan gruplar arasında bir etkileşim olduğu da gözlemlendi. Araştırmaya katılan bilim adamlarından Profesör Jamin Halberstadt, "Tanımadığınız bir yere davetliyseniz eğer fiziksel olarak güzelseniz endişe edeceğiniz bir şey yok. Muhakkak çevrenizde bir grup toplanacaktır. Güzel bir kadının çevresinde hep birilerinin olmasının nedeni de budur. İnsanlar içgüdüsel olarak güzel insanlarla iletişim kurmak, onların yanında olmak ister. Gruplar da bu şekilde oluşur. Benzer güzellik seviyesinde olanlar birbiriyle iletişim kurar çünkü bu şekilde kendilerini daha rahat hissederler" diyerek araştırmayı yorumladı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Güzeller mıknatıs gibi çekiyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN