Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kardashian kardeşlerden farkımız yok

’nin stil danışmanlığını üstlenen kardeşi Derya Açıkgöz tasarımcı olarak moda dünyasına adım attı. Ablaları Açıkgöz’ün menajerliğinde her anlarını bir arada geçiren Açıkgöz kardeşler, ’nin Kardashian’ları gibi

Kardashian kardeşlerden farkımız yok

Herhalde dünyadaki en büyük güç kardeşinden aldığın güçtür. Bu yüzden özellikle şov dünyasında kardeş dayanışmasını çok görüyoruz. Son derece kaygan zeminde kardeşlik büyük avantaja dönüşüyor. Açıkgöz kardeşler de müzik ve moda dünyasında her geçen gün daha da güçleniyor. 1984 doğumlu bir yandan menajerlik bir yandan da klip çekimleriyle uğraşıyor. 1985 doğumlu ise küçük yaşından itibaren müziğin içinde. Hadise'nin altı yıldır stil danışmanlığını yapan kendisinden üç yaş küçük kardeşi Derya ise son düzenlenen Mercedes-Benz Fashion Week İstanbul'da kendi ismiyle ilk koleksiyonunu tanıttı. Maskülen ve seksi bir tarzı olan kıyafetleri çok beğenildi. Ancak tabii ki "Hadise'nin kardeşi olduğu için kapılar ona açık bunun avantajını kullanıyor" diyenler de çıktı. Derya tam bir Avrupalı genç kız. Belçika'da üniversitede pazarlama eğitimini tamamladıktan sonra Hollanda'da moda ve stil danışmanlığı üzerine eğitim görmüş. Dört lisan biliyor. Kahve içip sohbet ederken bir yandan modadan bir yandan da üç kız kardeş olarak ilişkilerinden bahsettik. Gelecek ay erkek kardeşlerinin Belçika'daki düğünü için son derece heyecanlı olan Açıkgöz samimi bir şekilde tüm sorularımızı yanıtladı.

HÜLYA İLE DAHA İYİYDİM

- Uzun zamandır hep ön planda Hadise vardı, şimdi Hülya Hanım ve siz de daha çok göz önünde yer almaya başladınız. Ancak bu kadar yakın çalışmak üç kız kardeş için zor değil mi, zorlanmıyor musunuz?
- Çok keyifli. Ama tabii ki en başta işin iş olduğunu kabul etmeniz lazım. Hülya benim ve Hadise'nin menajeri. Ben Hadise'nin stil danışmanıyım. Yani çok içiçe iş hayatımız. Bunu tam bir profesyonellik içinde yapmadığınız zaman sonuç kesinlikle hüsran olur. Ama temelde insan en çok kardeşine güvenir ve ona sırtını yaslayabilir diye düşünüyorum. O yüzden çalışma hayatlarımızın bir arada gelişmesinden memnunum. -
Benziyor mu kişilikleriniz?

- Hülya ile daha iyi iletişim kuruyorum. Çocukluğumuzda da bu böyleydi. Yıllar içinde de Hadise ile de daha iyi anlaşmaya ve iletişim kurmaya başladık. Çocukken en çok Hadise ile kavga ederdik. Sanırım son beş senedir çok iyiyiz onunla da... Hülya tam bir başak burcu. Bizim işlerimizi ve maddi işlerimizi o yönetiyor. Bir aile şirketi gibiyiz ve bizim kazançlarımızı dengeleyen, paylaştıran hep o oluyor.

HER ANIMIZ BİRLİKTE

-Peki iş hayatında sürekli yüzünü gördüğümüz insanları sonrasında pek de görmek istemeyiz. Başka insanlarla sosyalleşmek isteriz... Sizin için de böyle mi?
-Aksine bizim neredeyse her anımız bir arada. Hafta sonlarımız da hep beraber geçiyor. Bir whattsup grubumuz var sisters isminde sürekli oradan haberleşiyoruz. İş için ayrı, özel hayatımız için ayrı gruplardan konuşuyoruz. Her şeyi ayırıyoruz ve bu şekilde sağlıklı bir şekilde iletişimimiz sürüyor. Birbirimize çok büyük saygımız var. Her birimiz işlerimizde iyiyiz, eğitimini aldığımız işleri yapıyoruz. Güvenimiz de sonsuz.
- Nasıl oldu da Açıkgöz kızları Türkiye'de bir hayat kurdu? Hepiniz birlikte mi geldiniz Türkiye'ye?
- Hadise Idool 2003'e katıldı ve çok dikkat çekti. 2005 yılında yaptığı albüm Avrupa'da olduğu kadar 'de de beğeni topladı. Ve sonrasında müzik kariyerine Türkiye'de devam etme kararı aldı. Ben o zamanlar üniversite eğitimi alıyordum. Hadise birkaç sene sonra Hülya'ya "Türkiye'ye gel ve benimle çalış" dedi. İkisi birkaç sene birlikte çalıştılar. Ben moda eğitimi almak için Amsterdam'a geçtim. Eğitimimi tamamladıktan sonra Hülya da bana "Hadi sen de gel İstanbul'a gel" dedi. Ben de yaklaşık altı yıldır İstanbul'dayım. İlk bir-iki sene git-gel yaptım sonra da tamamen buraya yerleştim.
- Belçika'da doğmuş üç kardeş zorlandı mı Türkiye'de?
-Ben aralarındaki en şanslıyım bence. Buraya geldiğimde zaten iki ablam İstanbul'da bir düzen oturtmuştu. En büyük zorluğu Hadise yaşadı. Sonuçta Anvers'teki yaşamımızdan çok daha farklı bir yaşama adım attık burada. Orada her şey daha sakin ve düzenli. Yapacağınız şeyler, vakit geçireceğiniz yerler çok belirli. Burada daha hızlı ve değişken koşullarla başa çıkmanız gerekiyor. Bir de medyanın önünde bir şeyler yapıyor olmanın ekstra zorlukları oluyor. Ama şöyle bir bakınca Kardashian kardeşler gibiyiz. Hadise Kim Kardashian, ben Kendall Jenner, Hülya da Kourtney Kardashian...
- Belçika ve Hollanda'nın ardından Türkiye genç bir kızı zorlamadı mı?
-Asla. Ben bir Türk kızıyım. İstanbul'a ilk kez 20 yaşında geldim. Ancak ilk kez İstanbul'a geldiğim anda da "Ben burada yaşamalıyım" dedim. Burada yaşıyor ve burada çalışıyor olmaktan mutluyum çok. Ablalarım da mutlu.

FLÖRT KONUŞURUZ

- Üç kardeş en çok ne yapmayı seviyorsunuz?
- Kesinlikle birimizden birinin evinde olmayı çok seviyoruz. Eve yemek siparişi veriyoruz. Ve korku filmi dışında bir film seçip izleriz. En çok romantik komedileri izliyoruz. Kendi aramızda evde zaman geçirirken hepimiz jean ve t-shirt giyiyoruz. Sanırım en çok da moda üzerine konuşuyoruz. Kız kıza tabii biraz dedikodu yapıyoruz. Üçümüz de bekarız. Tabii ki flörtler ve buluşmalar çok konuşuluyor. Artık biri olsun diyorum ama daha kısmet değil demek ki.
- Ablalarınız size tavsiyelerde bulunuyor mu?
-Ay hem de çok. Herkesle her yere gitme diyorlar. Mekanlara dikkat et diyorlar. Evini açma kimseye diyorlar. Dikkat et diyorlar.
- Hafta sonlarınız nasıl geçiyor peki?
-Erkenden kalkıp yürüyüş yapıyoruz hepimizin programı uygunsa. Sahilde ya da Belgrad Ormanı'nda... Sonra ya evde ya da sevdiğimiz kafelerden birinde kahvaltı ediyoruz. Sonra işlerimizi halledip genelde akşam yine buluşuyoruz.

ARKADAŞINA GÖNDER
Kardashian kardeşlerden farkımız yok
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN