Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Yükle, panikleme

Giriş Tarihi: 23.4.2016
Yükle, panikleme

Eve kadar eşlik ediyor, aile bireylerinin nerede olduğunu gösteriyor, eski u güvenlik kamerasına dönüştürüyor. te hayatı güvenli hale getiren telefon uygulamaları

geç saatlerde eve dönerken yalnız olmak kimi zaman tedirgin edici olabilir. Özellikle Türkiye'de... Eğer birisi peşinize takılırsa ilk aklınıza gelen bir arkadaşınızı ya da 155'i aramak olur. Oysa şimdi teknoloji imdadınıza yetiyor. Akıllı cihazınıza yükleyeceğiniz uygulamalar sayesinde sanki yanınızda biri varmış gibi hissedebilir, güvenliğinizin tehdit altında olduğunu fark ettiğinizde tek tuşla yakınlarınızı haberdar edebilirsiniz.

At Home
Eğer işyerinizin güvenliğini sağlamak, tatile çıktığınızda veya evden uzak kaldığınızda gözünüzün arkada kalmasını engellemek isterseniz eksi cep unuzu bir uygulama indirerek güvenlik kamerasına dönüştürebilirsiniz. AtHome yazılımları mobil cihazınızı veya bilgisayarınızı güvenlik kamerasına dönüştürmek için kullanabileceğiniz yazılımlar. AtHome Video Streamer yüklediğiniz cihazı bir güvenlik kamerasına çeviriyor. AtHome Camera ise AtHome Video Streamer ile güvenlik kamerasına çevirdiğiniz cihazı uzaktan kontrol etmenize ve kamera görüntülerini izlemenize yardımcı oluyor. Ayrıca bakıma muhtaç yakınlarınızı, küçük çocuklarınızı veya bebeklerinizi izlemek için bir bebek kamerası, evcil hayvanlarınızı takip etmek için bir hayvan kamerası olarak kullanabilirsiniz.

Companion
Michigan Üniversitesi öğrencilerinin geliştirdiği Companion adlı kişisel güvenlik uygulaması gece geç saatte eve dönerken imdadınıza yetişiyor. Uygulama sayesinde arkadaşlarınız sanal da olsa, yol boyunca size eşlik edebiliyor ve rotanızda beklenmeyen bir değişiklik olduğunda polisi arıyor. Uygulamayı kullanmak istediğinizde, ilk iş istikametinizi belirleyip bir arkadaşınızdan size eşlik etmesini istiyorsunuz. Sizi yol boyunca takip eden arkadaşınız beklenmeyen bir şey olduğunu gördüğünde, alarm sistemini etkisiz hale getirmek için 15 saniyeniz var. Alarm sistemini etkisiz hale getirmemeniz tehlikede olduğunuzu gösteriyor, ardından telefonunuzdan rahatsız edici bir alarm sesi duyuluyor ve hem siz hem de sizi takip eden arkadaşınız polisi arama seçeneğine sahipsiniz. Hiçbir tehlike yaşamadan hedefe vardığınızda ise size eşlik eden arkadaşınız da bir bildirim alarak güvende olduğunuzu öğreniyor. Uygulama ücretsiz.

360 Family Locator
Güvenlik her şeyden önce gelir diyen kullanıcıların imdadına 360 Family Locator, Aile Konum Belirleyici 360 yetişiyor. Bu uygulama aile üyelerinizin nerede olduğunu haritalar üzerinden sizlere an be an iletiyor. Uygulama, Android marketlerden ücretsiz olarak indirilebilir.

Guardly
Guardly uygulaması; hastalık, kaza, tehlike anında ihtiyaç duyabileceğiniz 15 kişiye haber vermeniz için geliştirilmiş. Eşinize, anne ve babanıza, arkadaşlarınıza, doktorunuza, anlaşmalı sağlık personelinize anlık olarak ulaşmanızı sağlayan uygulama, bu kişilerin yerinizi belirlemesine de yardımcı oluyor.

My Panic Alarm
My Panic Alarm, Android işletim sistemine sahip tablet ve akıllı telefonlarda kullanılan bir güvenlik uygulaması. Ücretsiz bu uygulamanın çalışma mantığı çok basit. Sadece uygulamayı çalıştırıp panik butonuna basmak yeterli. Bu işlemi gerçekleştirdikten sonra cihazınızdan herkesin duyabileceği yükseklikte bir alarm sesi çıkıyor. Alarm çalarken ekranda dikkat çekici parlak renklerden oluşan ekran görüntüleri yayınlanıyor.

Safe Bridge
SafeBridge uygulaması "Help me" butonuna basıldığında yardım çağrısı yolluyor. Coğrafi konumları içeren bir mesaj bu çağrının ardından önceden belirlenen numaralara gönderiliyor. Başınız dertte ise yapmanız gereken tek şey burada bulunan yardım edin çağrısını tuşlamak. Uygulamaya eklediğiniz numaralar bu çağrıyı coğrafi konumuzla beraber alıyor. Bu uygulama telefon etmekten daha basit.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yükle, panikleme
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN