Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kullandığınız koku modunuzu belirler

Kullandığınız koku modunuzu belirler
Kısa süre önce kapılarını açan Home of Scents mağazası dünyanın dört bir yanındaki lüks parfüm evlerini bir çatı altında topluyor. Mağaza içinde satılan markalardan biri de İtalyan Tiziana Terenzi... Cereria Terenzi Evelino öncülüğünde kurulan bir aile şirketinin markası olan Tiziana Terenzi'nin kurucusu olan Paolo Terenzi geçtiğimiz günlerde 'daydı. Ünlü burun ile parfümler dünyasını konuştuk:

Duyguların ve hatıraların içine doğru yolculuk yapabileceğiniz parfümler tasarlıyoruz. Geleneksel yöntemler kullanılarak tamamen elde yapılan ürünler sunuyoruz, bir yandan da araştırma ve geliştirmeye büyük önem veriyoruz.

Özel günlerinizde kalıcı bir parfüm kullanmaya dikkat etmeniz gerekiyor. Bir parfümün kalıcı olması için doğal hammaddelerle yapılmış olması gerekir. Sentetik temelli ürünlere güvenmemenizi tavsiye ederim, onlar birkaç dakika sonra kaybolur. Satın aldığınız şişenin üzerinde extrait de parfum yazması çok önemli. Böylece kullanıldıktan bir gün sonra bile cildinizin üzerinde kalır!

Sıktığınız koku modunuzu belirler. Koku seçimi insanın ruh haline göre değişir, duygularınıza uyan parfümü tercih edersiniz. Her söylediğim gibi "Parfümü siz seçmezsiniz, parfüm sizi seçer".

Parfümü başınızın üzerine doğru sıkmak ise daha kalıcı bir etki için bir ipucu olabilir çünkü saçınız kokuyu cildinizden daha iyi hapseder. Parfümü vücudunuzun sıcak noktalarına sıkın; şakaklarınıza, kulaklarınızın arkasına veya göğsünüze.

Parfümlerimiz dışında mumlarımızla da tanınıyoruz. Terenzi ailesine özel gizli bir formülle, gıda üretiminde kullanılan parafin ile %20 oranında parfüm karıştırılarak, koku moleküllerini hapseden özel mumlar yaratılıyor. Dünyadaki hiçbir mum bu derecede bir koku performansına sahip değil. Özel tasarımımız olan ahşap fitil, gizli bir formülle birleştirilen iki farklı Toskana ağacından elde üretiliyor. Bu devrim niteliğindeki ahşap fitil, mumun yanarken şömine çıtırtısı çıkarmasını sağlıyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kullandığınız koku modunuzu belirler
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN