Dekorasyon aceleye gelmez

Giriş Tarihi: 11.6.2016
Dekorasyon aceleye gelmez

Yeni evlendiniz. Evinize taşınmanın heyecanını yaşıyorsunuz ve hemen her şey hallolsun istiyorsunuz ama işte orada durun. İçinize sinmesi çok önemli

Eğer çok yer gezip dolaşma ve araştırma imkanı bulduysanız ve almayı planladığınız her şey içinize sindiyse o başka ama eğer araştırmanız etrafınızda gördüklerinizden ibaretse, bekleyin. Hiçbir şey için acele etmeyin. Yatağınız, kanepeniz ve bir kaç temel eşyanız varsa gerisi sonra da olur. Yemek masası bile bekleyebilir. Masa yokken zaten sandalyeleriniz olmasına da çok gerek yok. İçinize sinen ve sizi ifade edecek tasarımları bulana kadar araştırın.

MOBİLY ALARINIZI SİZ SEÇİN
Ülkemizin bir gerçeği olan, bazı mobilyaların aileler tarafından alınıyor olması da bir başka sorun aslında. Ailenizin size bir şeyler dayatmasına izin vermeyin. O evde siz yaşayacaksanız eşyalarınızı sizin seçmeniz gerekiyor. Alacaklarsa sizin istediğiniz mobilyaları almaları için onları ikna edin. "Kayınvalidem darılmasın diye, kızmasın diye, babamın gönlü olsun" diye başlayan cümleleri kurmak zorunda kalmayın. Kimsenin zevkini evinize yansıtmak zorunda değilsiniz.

TAKIM ALMAYIN
Size beğenmediğiniz eşyalar vermek isteyen yakınlarınıza kibarca henüz ne istediğinize karar veremediğinizi, karar verinceye kadar da evinizde fazla kalabalık istemediğiniz için alamayacağınızı söyleyebilirsiniz. Her şeyin takım olması son derece demode! Demodeden de öte çok sığ bir dekorasyon anlayışınız olduğunun bir belgesi gibi aslında. Siyah giymek gibi kolaya kaçmak anlamına geliyor. Birbiriyle uyum içinde olabilecek farklı tarz ve materyalden mobilyaların bir araya gelmesi nasıl bir zenginlikse takım halinde almak da bir o kadar basit görünüyor. Tuvalet masası gibi artık kimsenin kullanmadığı ve takımın bir parçası olduğu için yatak odasında bir yerlere sığdırılmaya çalışılan parçalardan ise koşarak kaçın; onlar evinizin en büyük düşmanı! Atsan atılmaz, satsan satılmaz bu parçalar, zaman geçtikçe kapladıkları yerden de daha büyük bir yük oluyorlar size.

EVLİLİK LİSTESİ
Ev hediyesi konusu da insanı çok zorlayan bir konu. Sayısız fincan takımı, hiç tarzınız olmayan örtüler, nevresim takımları, havlu setleri gibi şeylerle uğraşmamak için en azından yakınlarınız ve yakın arkadaşlarınızın ulaşabileceği bir listesi oluşturabilirsiniz. İstemediğiniz ve ihtiyaç duymadığınız eşyaları mecburen hayatınıza dahil etmek yerine, arkadaşlarınız ve yakınlarınızın size istediğiniz şeyleri almalarını sağlayan güzel bir sistem bu aslında. İlk anda ayıp gibi geliyor insana ama sonuçlarını düşününce herkes için en doğrusunun bu olduğu anlaşılıyor sonuçta. Kimse karşısındakini mutlu etmeyecek bir hediye almak istemez. Sizinle aynı zamanda evlenmeye karar veren arkadaşlarınızda gördüğünüz eşyaları beğenme eğilimine kapılabilirsiniz. Yapmayın. Zevkini çok beğendiğiniz biri olsa bile siz kendi evinize göre, kendi zevkinize göre seçim yapın. Dekorasyon dergilerini karıştırın, çok gezin, çok görün. İyice karar vermeden hiçbir şeyi almayın.

ÖLÇÜN BİÇİN
Mağazalara iyi ölçü alarak gidin. Elinizde evinizin ölçüsü olunca pek çok şeyi eleme imkanı bulacaksınız. Beğendiğiniz mobilyaların ölçülerini de alıp evinizde hayal etmeye çalışın. O ölçülerde kartonlar kesip yerlerine yerleştirerek hayal etmeyi kolaylaştırabilirsiniz. Evinize büyük gelecek, mekanı daraltacak tasarımlardan uzak durun.

TREND
Evde gibi
Türkiye'de ilk defa, tam güvenlikli, sigortalı, hijyenik ve kendi eviniz kadar temiz depo üniteleri sunan Depom, ikinci şubesini 4. Levent'te açtı.

YENİLİK
Cepteki gizli güç
Troika'nın minik tükenmez kalemi Micro Construction Pen, yıldız ve düz tornavida ve anahtarlık olarak hayatınızı kolaylaştırıyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Dekorasyon aceleye gelmez
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN