Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Yıldızlar parfüm sattıramıyor

Bir zamanlar hayranı olduğunuz oyuncu ya da şarkıcının ismini taşıyan parfümü almak çok popülerdi. Oysa artık ünlü bir ismin ürünün satması için yeterli değil. Yeni niş parfümler

Giriş Tarihi: 25.6.2016
Yıldızlar parfüm sattıramıyor
90'ların sonlarından itibaren parfüm endüstrisi daha büyük satışlar yapmak için doğrudan yıldızları kullanmaya başladı. Yıldızlar sadece marka yüzü olarak kullanılmadı. Kendi isimleriyle, kendi tercihlerine göre parfümler çıkarmaya başladılar. Durum öyle bir hale geldi ki popüler olan herkesin kendi ismini taşıyan bir parfümü olması doğal kabul edilmeye başlandı. Yıldızlar da bu sayede hiç yorolmadan popülaritelerini nakte çevirmenin mutluluğunu yaşadı. Rihanna'nın, Jennifer Lopez'in, Beyonce'nin ismini taşıyan parfümler dünyanın dört bir yanında milyonlarca satıldı. Ancak her gibi bu trendin de sonu geldi. Ne yazık ki bu furyayla satışa çıkan parfümlerin hepsinin çok kaliteli olmayışı, bazılarının kokularının modaevlerinin parfümlerine birebir benzemesi de bunda etkili oldu.

ÜNLÜ BURUNLARIN İMZASI
'de yapılan ve geçtiğimiz günlerde açıklanan bir rapora göre geçtiğimiz yıl ünlü isim panfümlerinin satışı yüzde 10'luk bir küçülme yaşadı. Geçen yıla kadar yıllardır büyüme yaşayan bu endüstrinin ilk kez küçülmesi bu pazarın artık doygunluk noktasına uluştığının ve bundan sonra küçüleceğinin bir işareti... Peki bunun yerine piyasada nasıl bir gelişme yaşandı? Tabii ki yükselişe geçen modaevlerinin parfümlerinin satışları arttı. Organik üretim yapan ve parfümden daha hafif ve kolay kullanılan vücut spreylerinin satışı arttı. Ancak pazar payını en çok büyütenler niş parfümörler oldu. İnsanlar imzaları haline gelecek ve ünlü burunlarının imzasını taşıyan parfümleri kullanmaya başladı. Daha kaliteli materyalin kullanıldığı ve daha uzun süre kullanılan bu tarz parfümleri kullanmak yeni trend oldu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yıldızlar parfüm sattıramıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN