yla flörtte

Wimbledon ile sporunu konuşmaya başlayacak. Turnuva öncesi Federer’in bir spor markasıyla işbirliği yaparak özel bir koleksiyon hazırlaması tenis ve aşkının ileriki yıllarda da devam edeceğinin ispatı

Tenis modayla flörtte
Şu an tüm futbola kilitlenmiş durumda. Ancak spor dünyası sadece futbol ve basketbolla sınırlı değil tabii ki... Yaz boyunca aralarında İstanbul'un da bulunduğu dünyanın önemli merkezleri iddialı turnuvalarına ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor. Grand Slam Uluslararası Tenis Federasyonu tarafından düzenlenen dört büyük tenis turnasından üçüncüsü olan Wimbledon bu ayın sonunda yani 27 Haziran'da start aldı. Bu turnuva ve ağustos ayındaki Amerika Açık Tenis Turnuvası ile birlikte dünya basını arka arkaya düzenlenen tenis turnuvalarını sayfalarına taşıyacak. Tabii ki şu noktada "yla tenisin ne alakası var acaba?" diye içinizden geçiriyor olabilirsiniz... Oysa yıllardır modayla en iç içe olan spor dalı kesinlikle tenis. Bunda birçok tenis turnuvası için sporcuların belirli kurallara göre giyinmesi zorunluluğu en önemli etkenlerden... Yani kortta fiziksel olarak giydiği her şeyi son derece başarıyla taşıyan, modern spor gereçleri kullanan ancak neredeyse 1910'lu yılların sade ve rafine giyim tarzına gönderme yapan sporcular görüyoruz sonuçta. Öte yandan turnuvalarda sadece sporcuların değil izleyicilerin de ne giydiği sık sık televizyona ve yazılı basına yansıyacak. Birçok turnuvaya Avrupa kraliyet ailelerinin, aristokratların ve dünyanın sayılı zenginlerinin de katılması bu durumda etkili olacak. Hal böyle olunca yani tenis modayla bu kadar iç içe olunca bu spor dalından başarılı tasarımcılar ve markalar çıkması da çok doğal.

FEDERER İMZALI KOLEKSİYON
Bunun son örneği de 17 kez Grand Slam şampiyonu olan Roger Federer... Nike ile birlikte NikeLabX Roger Federer ismiyle bir koleksiyon hazırlayan 1981 doğumlu İsviçreli tenisçi, koleksiyonunda şık ve sade bir tasarım anlayışı benimsediğini ve en büyük amacının yeniden tenisi eskiden olduğu kadar havalı ve konuşulur bir spor dalı haline getirmek olduğunu söylüyor. Koleksiyonun kusursuz, yalın ve zarif çizgisi son dönemde görmeye alışık olduğumuz biraz da kaba, iddialı spor giyim parçalarıyla tezat içinde olsa da şimdiden moda eleştirmenlerinden tam not almış durumda.

TARZIYLA YÜKSELİŞTE
Son bir yıldır tenis kortunun zarif zevki yeniden moda dünyasına geri döndü. Rafael Nadal'ın Tommy Hilfiger markasıyla ortak bir koleksiyon hazırlaması, Andy Murray ile Rado saatleri arasındaki işbirliği, Serena Williams'ın son New York Moda Haftası'nda kendi ismini taşıyan bir koleksiyon hazırlaması da bunun iyi bir örneği. Ünlü Fransız raket Rene Lacoste'un tenis oyuncularının giyeceği zarif spor giyim malzemeleri üretmek amacıyla kurduğu Lacoste markasının şimdi moda haftalarında boy gösteren dev bir marka olması da bunun en başarılı örneği.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Tenis modayla flörtte
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN