26 yaşında ayda 14 milyon$ kazanıyor

26 yaşında ayda 14 milyon$ kazanıyor

Forbes dergisi, bir yılda en çok kazananlarını açıkladı. 1989 doğumlu Taylor Swift. bir turnesi ve üç marka işbirliğiyle 170 milyon kazanarak listenin bir numarası oldu

Forbes dergisi, bu hafta 2016'nın En Çok Kazanan Ünlüleri listesini açıkladı. Listede genç kızların favorisi One Direction grubu iki numarada yer aldı. Yazar James Patterson üçüncü sırada... Televizyon programları da yapan psikolog Dr. Phil McGraw dördüncü sırada, ünlü futbolcu Cristiano Ronaldo ise beşinci sıradaydı. Peki bu kadar farklı alandaki ünlü arasında ilk sırada yer alan diye sorduğunuzu duyar gibi oluyorum. İçinde farklı alanlarda şöhret olan 100 kişinin bulunduğu listenin ilk sırasında 1989 doğumlu Taylor Swift var... 2006 yılında piyasaya çıkardığı ilk albümünden bu yana her geçen gün hayran kitlesini genişleten, şöhretler sındaki her kesin içinde yer almak istediği bir arkadaş grubu oluşturan, kadın hakları için çalışan Swift, 10 yıldır resmen dünyasını elinde tutuyor... Her iki yılda bir yeni bir albüm piyasaya çıkaran yani bu zamana kadar dört albümü ve albümlerini tanıtmak için çıktığı dört dünya turnesi bulunan genç şarkıcı ödülleriyle şimdiden birçok rekora da imza atmış durumda.

40 MİLYON ALBÜM SATIŞI
Albümleri 40 milyondan fazla satan elektronik ortamda single'ları 130 milyondan fazla kez yüklenen Swift'in 10 Grammy'si, 19 American Music Award'u, 11 Country Music Award'u bulunuyor. Keds, Apple, Diet Coke gibi firmaların reklam yüzü olan Taylor Swift'in bir yıl içinde 170 milyon kazanmasının tabii ki en büyük nedeni 1989 ismini verdiği dünya turnesi... 2014 yılında piyasaya çıkardığı aynı ismi taşıyan albümü daha geniş kitlelere yaymak için çıktığı turne, Swift'in popülaritesine popülarite katmasının yanı sıra servetine servet katmasına da yaradı. Öyle ki bazı günler bilet satışlarından 5 milyon dolar gibi rekor rakamlar kazanıldı. 2006 yılında ilk albümünü çıkardığı anda, MySpace üzerinden kendi hayran kitlesini oluşturmaya başlayan Swift'in şu an Instagram'da 85.2 milyon takipçisi bulunuyor. Yani sosyal medyayı en iyi kullanan, bu konuda en başarılı olan isimlerden biri hiç kuşkusuz Swift... Sanırım onun neden başarılı olduğunu anlamanız için sayfasında şöyle bir gezmeniz yeterli. Ailesi, çocukluk arkadaşları, kariyerinin ilerleyen yıllarında hayatına kattığı birbirinden ünlü arkadaşları... Ve hepsiyle en doğal hallerinde, en olduğu gibi, en kendisi gibi olmayı başarıyor ve bunu yansıtmaktan da kesinlikle çekinmiyor...

İLK BESTESİNİ 12 YAŞINDA YAPTI
Sosyal medyada herkesin olmadığı hallerde, en havalı durumlarda fotoğraf yüklemeye çalıştığı, fotoşopsuz fotoğraf yüklemeye korktuğu şu dönemde Swift, şu an tüm trendlere yön veren 'ekibiyle' olduğu gibi görünmeye çekinmiyor. Aynı işi yaptığı insanlar onun en büyük destekçisi, yardımcısı, özel hayatındaki en büyük dostu... Birbirinden ünlü isimlerle flört ediyor, ne ilişkilerini yaşarken gizleniyor, ne de hayal kırıklığı yaşadığı sırada medyaya saldırıyor... Olduğu gibi bir genç kadın Swift, bu yüzden tüm başarıları... Finans işinde birkaç jenerasyondur yer alan varlıklı bir ailede dünyaya gelen Swift, 12 yaşından beri şarkı sözü yazıyor, besteler yapıyor. Gitar çalmayı evdeki bir yardımcılarından öğrenen, henüz ismi duyulmamış genç bir müzik meraklısıyken bile sayısız yarışmaya katılan hatta ünlü markalar için tanıtım müzikleri besteleyen Swift, ailesinin yüzde yüz desteği sayesinde müzik piyasasına giriyor. Swift, "Bu camia hakkında hiçbir şey bilmiyorlardı. Piyasada tanıdıkları kimse yoktu. Sadece benim müziğe duyduğum tutkuya saygı duydular. Benim için başka bir eyalete taşındılar. Hayatlarını değiştirdiler. Bence onlar gerçekten de dünyanın en iyi insanları" diyerek anlatıyor ailesini. Müzik dünyasında kız arkadaşları sayesinde kendisine güvenli bir alan yaratan ve bu alan sayesinde yaşadığı her kötü şeyle baş etmeyi başaran Swift, sanal dünyanın bu kadar etkili olduğu bir dönemde gerçek arkadaşlıklar ve aile ilişkileri sayesinde başarılı olan ve bunu herkese gösteren önemli bir isim.

EN YAKIN KADIN RAKİBİ 9'UNCU SIRADA
Taylor Swift'in listedeki en yakın rakibi dokuzuncu sırada yer alan Adele... Adele'in bir yılda kazandığı miktarsa 80.5 milyon dolar. Onları 13'üncü sıradaki Madonna (76.5 milyon dolar) ve 75 milyon dolarla 14'üncü sırada yer alan Ellen Degeneres ve Rihanna takip ediyor. En çok kazananlar listesinin ilk 20'sinde başka da kadın şöhret yer almıyor. Genç kızların sevgilisi Justin Bieber bile 56 milyon dolarlık geliriyle listede 26'ncı sırada yer alabiliyor. Beyonce 54 milyon dolarlık kazancıyla listenin 34'üncü sırasında yer aldı. Ancak eşinin 53 milyon dolarlık geliriyle, Beyonce ve Jay-Z çifti listenin en çok kazanan çifti oldu. Kim Kardashian listede 51 milyon dolarıyla 45'inci sırada yer aldı. Ancak 46 milyon doları sadece cep telefonu uygulaması şeklinde satılan oyunuyla kazananan Kardashian, Forbes'un kapağında yer aldı. Brezilyali top model Gisele Bündchen de 30.5 milyon dolarlık geliriyle listeye 99'uncu sıradan girdi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
26 yaşında ayda 14 milyon$ kazanıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN