Anlamlı günde anlamlı

Giriş Tarihi: 27.8.2016
Anlamlı günde anlamlı konser

Murat Dalkılıç, 30 Ağustos gecesi Harbiye Açıkhava Tiyatrosu’nda verecek. ’na denk gelen teknoloji destekli görsel bir şölen yaşat

Harbiye Açıkhava Tiyatrosu sahnesi, her müzisyenin hayalini kurduğu bir yer. Bir nevi er meydanı. Bugüne kadar sayısız müzisyene kucağını açtı. İçlerinden bazılarına birden çok kez... Hemen iki örnek vereyim: Tarkan renkli şovlarıyla, Şebnem Ferah ise titizlikle hazırladığı kusursuz performansıyla Açıkhava sahnesinde kalıcı oldu, her yıl leri heyecanla beklenir hale geldi. Onların yolunda yürüyen başka isimler de var. Açıkhava ine aylar öncesinden hazırlanmaya başlıyor, dört dörtlük bir şov için ter döküyorlar. Yıldızı, her albümle daha da parlayan Murat Dalkılıç gibi... Açıkhava Tiyatrosu'nda gerçekleşen Turkcell Yıldızlı Geceler serisinin son konserini bu yıl 30 Ağustos'ta Dalkılıç verecek. Konserin 'na denk gelmesi önemini daha da artırıyor. 15 Temmuz Darbe Girişimi sonrasında gerçekleşen demokrasi nöbetlerinde meydanlarda halkı yalnız bırakmayan sanatçılardan biriydi Dalkılıç. Böyle bir günde onu sahnede izlemek de eminim çok daha anlamlı olacaktır.

BADİRELER ATLATILIYOR
Müzisyenin pr ve marka danışmanı Selim Akar da kendisiyle konuştuğumda bu tahminimi kuvvetlendirecek tüyolar verdi. Müzisyenin bayramı sahnede kutlayacağını anlattı. Dalkılıç da Zafer Bayramı'nda sahnede olmanın kendisi için önemini şu sözlerle anlatıyor: "Zafer Bayramı'nın önemi günümüzde daha da büyük. Milletimiz badireleri atalarından aldığı asil kanla bir bir atlatıyor. Az da olsa zamanında yaşanılan bedellerin ne demek olduğunu daha da iyi anlıyor ve şehitlerimizi her geçen gün daha da saygıyla anıyoruz." Geçen ay Epik adlı başarılı bir albüm çıkaran Dalkılıç üç aydır geceli gündüzlü bu konsere hazırlanıyor. Peki bizi o gece ne gibi sürprizler bekliyor? İşte Akar'dan öğrendiğim ayrıntılar...
Açıkhava sahnesi, 200 metrekarelik LED ekrandan oluşan özel bir oda olarak tasarlandı. Sahne, hologram, interaktif ve audio senkron, 2D ve 3D animasyonlar gibi özellikler taşıyor. Dalkılıç, özel bir hologram çalışması ile sahnede Zafer Bayramı'nı kutlayacak.
Müzisyen hayranlarını kariyerinde dünden bugüne yolculuğa çıkaracak. Dalkılıç konserde yeni albümünden şarkılar da söyleyecek.
Koreograf Ömer Yeşilbaş'tan dans dersleri alan Dalkılıç, konser için üç ayda 120 saat dans çalışması yapmış.
Sahnede müzisyene 10 dansçı eşlik edecek. Dansçılar için 40 parçadan oluşan dört ayrı kostüm yapıldı.
Dalkılıç o gece, önemli moda okullarından Istituto Marangoni'de eğitim alan İlkyaz Özel'in seçtiği dört kostümü giyecek.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Anlamlı günde anlamlı konser
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN